Reisiblogid Travellerspoint-is

Pealinn purgis

2 °C

large_Muuseum.jpg

Militaarmehe märg unenägu

Hommikul suundusin Sõjamuuseumi, mis asub linna lääneosas kohe metroopeatuse kõrval.
Muuseum ise oli tasuta ning tundus kohalike, hiina enda turistide seas olevat vägagi populaarne. Kohalikud turistirühmad tunneb üldjuhul ära totakatest nokamütsidest, mis kogu rühmal silmini veetakse. Üldjuhul ( kuna riietuses kasutatakse peamiselt tumedaid toone ) on need erksat värvi, kas oranzid, kollased või neoonrohelised mõnikord. Rühmajuhil hea ülevaade kus krt tema patsiendid taaskord liiguvad.
Militaristil oleks muuseumis vähemalt kogu päev tegemist et mitte öelda rohkem. Neljal korrusel kokku + paar õuetäit, on rauda kümnete tonnide viisi ning esindatud on kõik mis vähegi pähe tuleb. Peamiselt eksponeeritakse kodumaiste inseneeride ajutöö vilju ent on ka vennasriigi NSVL tehnikat + allalastud ameerikamaalaste ning jaapanlaste produktsiooni.
Kel huvi - leiab, mis otsima on läinud.

Pärast jalutasin veel pisut linnas sest täna jääb mu viimaseks päevaks siin ning õhtul kell 21.36 asun testima riigi 52 000 km raudteevõrku. Sihtkoha osas olin alguses teist meelt ehk plaanid olid põrutada pisut põhjapoole ent mul on ausalt öeldes juba Pekingi -6-7 kraadistest öötemperatuuridest kõrini - mis veel põhjaosa -10-12 rääkida.
Suunaks on 1200 km kaugusel olev ning pisut üle 4 miljoni elanikuga Xian. Peale ligi 20 miljonilist Pekingit on tunne nagu maale vanaema juurde sõidaks.
1200 km peaks 11 tunniga läbi saama kuna tegu on ekspress-rongiga. Seega pole tegu maailma kiireima rongiga ent keskmine kiirus on päris hea.
Kaldun arvama et see ei jää mu viimaseks rongisõiduks selle riigi piires ...

Lõpuks viimane pilt õhtusest, kella neljasest liiklusest.

large_Traffik.jpg

Ei saa öelda et taevas oleks täna pilvitu olnud.

Kirjutas Lon Rider 02:13 Sildid China

Saada sissekanne e-postigaFacebookStumbleUpon

Sisukord

Ole esimene, kes kommenteerib seda sissekannet.

Comments on this blog entry are now closed to non-Travellerspoint members. You can still leave a comment if you are a member of Travellerspoint.

Login