Reisiblogid Travellerspoint-is

Kampong Chhnang

29 °C

Eilseks sai siis moto-meestega väike kohalik ekskursioon kokku lepitud ning maksime selle neljatunnise tuuri eest peale väikest tingimist 6 USD.
Kõigepealt käisime aga sadamas kus üks paadinaine sõidutas meid järjekordse ujuva küla vahel ( ekstra 3 USD per nase ). Midagi uut seal näha polnud, sest olin neid selle reisi jooksul ennegi näinud ent mõned fotod sai siiski klõpsatud ning kohaliku kommuuni elu jälgitud.
Huvitav on mõistagi see et olgugi veepealsed elamised on enamuses kohe-kohe kokku kukkumas on sellegipoolest igas majapidamises telekas, DVD(mängija) ning enamuses ka boom-box olemas. Elektrikaablid hurtsikust hurtsikusse kulgevad mõistagi vee peal ning ei paistnud just maailma kindlama kinnitusega olevat.

large_5paat11.jpg

large_4paat12.jpg

large_paat31.jpg

large_1paat21.jpg

large_paat411.jpg

Pärast paadisõitu võtsid moto-mehed meid peale ning sõitsime pisut külade vahel ringi. Hello-hello hüüded ja naeratused ei tahtnud kohalikelt lastelt kohe kuidagi lõppeda, seda tõsi sai ka ise kahel esimesel päeval linna-äärsetel tänavatel jalutades koetud. Vanemad inimesed on pisut vaoshoitumad olgugi et tervitavad samamoodi võõraid kulgejaid ent lapsed on siirad ning vahetud.
Järgmiseks jõudsime külla mis on tuntud oma savitoodangu poolest ning pea igas majapidamises valmistati kas siis potte, lillevaase, säästupõrsaid-elevante või midagi seal vahepeal olevat.
Enamuses majapidamistest oli kogu pere tööle rakendatud ning kõigil protsess selge.
Osades majapidamistes oli põletusahi olemas ent ühes kohas hakati just lõket süütama et kokkukuhjatud valmistoodang ära kuivatada.
Nagu moto-mehed ütlesid, käivad mingi aja tagant rekkad valmistoodangul järel ning neid müüakse siis üle kogu maa.
Lõpuks külastasime ühte mungakloostrit kus selle kõrgeima tipu otsast saime osa päikeseloojangust.

large_pott1.jpg

large_pott21.jpg

large_pott31.jpg

large_pott41.jpg

large_pott51.jpg

Täna võtame aga suuna järgmisesse väikelinna Pursat´i kus tõenäoliselt saab veedetud 1-2 ööd et siis juba tõepoolest riigi suuruselt teise linna, Battambang´i maanduda.

Kirjutas Lon Rider 22:23 Sildid Cambodia Tagged kampong chhnang

Saada sissekanne e-postigaFacebookStumbleUpon

Sisukord

Ole esimene, kes kommenteerib seda sissekannet.

Comments on this blog entry are now closed to non-Travellerspoint members. You can still leave a comment if you are a member of Travellerspoint.

Login