Reisiblogid Travellerspoint-is

Pursat

29 °C

Eile edasisõiduks bussipiletit ostes selgus et piletihinnaks oli 5 USD ehkki maad kahe linna vahel vaid 93 km. Ja 5 USD siinse maa kohta on päris palju 93 km eest, arvestades et Sihanoukville´st Battambang´i oleks 520 km odavaimal juhul 8 USD maksnud.
Kuna Kampong Chhnang´ist Pursat´i otse busse ei välju ( küll aga arusaamist mööda mikrokaid mis puupüsti ja rohkemgi täis tuubitakse ), oli ainsaks variandiks Phnom Penh´ist põhjapoole väljuvad liinid ning müüja seletuste kohaselt on hind sama, sõidad pealinnast Kampong Chhnang´i või Pursat´i - kohti hoitakse sulle samamoodi sest seisjaid bussi ei võeta.
Ok, kõlas suhteliselt loogiliselt valganaha kõrvadele ehkki kogu tõde tõenäoliselt kuulda ei saanud.
Oli mis oli, hommikul kell 10 linnas peatunud bussile kohad saime ning pooleteist tunni pärast ennast uues kohas leidsime.
Pursat ei kuulu maailma suurimate turistiobjektide Top-5 hulka ent vahepeatuseks sobib ideaalselt - vähemalt allakirjutanu on seda meelt.
Enne siiajõudmist otsisin pisut infot teiste reisijate blogidest ning ühtegi eestikeelset silma ei hakanud. Küll leidsin aga ühe inglise paari, Mark ja Callie muljed pisut enam kui paar nädalat tagasi ning need just positiivsusega ei hiilanud, tsiteerin:

" When we arrived we found a guesthouse which charged $5 (£3.25) a night for a room with a double bed, fan and hot shower which was fine. It was only after dumping our stuff and going back downstairs that we realised we'd checked into a brothel. The only thing the guesthouse sold in the reception was condoms and there were loads of young girls hanging around draped over furniture. Good one!

We bought a couple of cans of beer (2,000 riel/30p each) from a lady with a cooler full of ice and drinks and go back to our brothel for the night and both admit that we don't like Pursat. It's boring and there's nowhere to eat (and I'm sure you've all realised by now that the main reason we came away was to eat)! "

Ehk siis paari sõnaga kokku võttes saabudes linna valisid endale suhteliselt soodsa hinnaga elamise välja ent tajusid siis ööbivat kohalikus bordellis, sest vastuvõtulaua ainukesteks müügiartikliteks olid kondoomid ning paras ports tüdrukuid hõõrus ennast mööda aula mööblit. Pärast üritasid linnast süüa leida ent see osutus võimatuks.

Ütleme siis et ootused ei saanud seega väga suured olla selle ca. 60 000 elanikuga linna suhtes.
Kohale jõudnud, palusime moto-meestel end linna viisakaimasse hotellasse sõidutada ning seda nad vist ka tegid. 6 USD mis fan-toa eest välja käisime ( A/C oleks olnud $ 13 ehk mõttetult palju ) oli väga hea diil. Vestibüülis oli samuti kari noorikuid ent nende vanuseskaala jäi sinna 65-75 eluaasta vahepeale seega päris sama ööbimisasutusega kui inglise paari puhul vist tegu polnud.
Kuna linna jõudes on ju vaja KOHE tutvustav tuur läbida, sai seda ka tehtud. Tulemuseks oli see et pealelõunane päike ning nii +33 kraadi küpsetasid minu vähem kui tunniga ära ning oli vaja end kuni õhtuni varjus turgutada.
Peale kella viite oli ideaalne uuele ringile minna ning suundusime linna keskel asuvale saarele kuhu õhtuti aktiivsem rahvas koguneb - kes vabaõhuaeroobikaga tegelema, kes frisbee mängima, väikesed tegelased lihtsalt mäest alla laskma. Laevakujuliseks valatud saarele saab mööda silda ning enne seda on võimalik oma mopo tasulisse parklasse jätta. Minu arvates väga tore paik oma õhtu veetmiseks.

Homseks leppisime ühe ekskursiooni kohalike moto-meestega kokku.

large_pursat11.jpg

The Saar

large_pursat21.jpg

Ja üks ja kaks ja parem käsi üles ja vasak käsi kõrvale ...

large_pursat31.jpg

Frisbee stiilinäide

large_pursat41.jpg

Vastupidiselt Jeesuslapsele oli pühvel sunnitud loodusjõududele siiski alla vanduma

Kirjutas Lon Rider 20:43 Sildid Cambodia Tagged pursat

Saada sissekanne e-postigaFacebookStumbleUpon

Sisukord

Ole esimene, kes kommenteerib seda sissekannet.

Comments on this blog entry are now closed to non-Travellerspoint members. You can still leave a comment if you are a member of Travellerspoint.

Login