Reisiblogid Travellerspoint-is

Bamboo train

28 °C

Enne veel kui " põhja " vajusin, võtsime Pursat´i linnas väikese ekskursiooni, milleks palkasime kaks moto-meest.
8 USD eest sõidutasid nad meid kõigepealt 40 km kaugusel asuvasse Kampong Luong´i ujuvkülla mis asub Tonle Sap nimelise järve kaldal. Viimane on aga Kagu-aasia suurim mageveekogu mille mõõtmed vahelduvad siiski märgatavalt sõltuvalt hoo-ajast. Näiteks kuival perioodil öeldakse järve pindalaks olevat 2700 ruutkilomeetrit ning keskmiseks sügavuseks umbes meeter kui musoonperioodil on vastavad numbrid 16 000 ruutkilomeetrit ja ligi üheksa meetrit. Seega tuleb kasuks kui elamine ujuval põhjal asetseb.
Sealne ujuvküla on riigi üks suurimaid ning elanike arvuks käiakse välja number 10 000. On mõistagi nii oma kool, poed, tempel, mitmeid bensukaid kui ka kirik mõistagi - rätsepadest ja juuksuritest rääkimata.

large_paat112.jpg

Paadiäri ehe näide

large_8paat21.jpg

Ühe lauaga resto

large_paat51.jpg

Sellesse kooli käivad lapsed paadiga

large_2paat41.jpg

Kirik keset küla

large_paat61.jpg

Üks mitmest bensukast

large_9paat31.jpg

Vilkuriga politseikaater, suuna- ja pidurituledest rääkimata

Edasi sõidutasid moto-mehed meid pea pool maad tagasi et saaksime ühe siinse riigi huvipakkuvamat atraktsiooni - bamboo train´i ehk bambuse rongi proovida.
Kasutatakse neid ronge peamiselt kohalike inimeste vajaduste rahuldamiseks ehk kauba- ning inimesteveoks. Teisest küljest, ei põlata ka turistide raha ära ning väikese lisatasu eest on võimalik endale privaatne " rong " mingiks etapiks koos juhiga rentida. Rong on jutumärkides seetõttu et klassikalise rongiga seob teda pelgalt veermik ning relsid kus transpordivahend kulgeb - muidu on tegu lihtsalt bambusest valmistatud lavatsiga kuhu inimesed ja kaup peale kuhjatakse ning 6 hobujõuline mootor rihmülekandega asja liikuma paneb.
Kui nn. tavamarsruudile koos kohalike reisijate ja nende kaubaga, oleks pileti saanud 5000 rieli ehk 1,25 USD eest, siis privaatrongi eest maksime 10 USD ehk 5 dollarit nägu. Lisaks meile võeti üks kohalik vanaema koos lapselapsega peale.
Kuna need bambuserongid kulgevad põhimõtteliselt nagu jumal juhatab ehk kui rahvast piisavalt koos on et majanduslikult kasulik oleks - siis on rongide kokkusaamine sage nähtus. Sel puhul kehtib muidugi tugevama õigus ehk väiksema kauba ja inimestega rong tõstetakse kõrvale, lastakse suurem mööda ja siis jälle rööbastele tagasi.
Kuna siin maal liiguvad mõistagi ka päris rongid, on bambuse juhtidel graafik peas ning sel ajal kui on oht kokku põrgata päris suslaga - oma nina relsidele ei topita.

large_paat71.jpg

Veermik rööbastele ...

large_paat111.jpg

... ja lavats peale

large_paat81.jpg

Tuul paitab varbavahesid

large_paat91.jpg

Meie rongi kaasreisija

large_paat121.jpg

Kokkupõrge on lähenemas

large_paat101.jpg

Taaskord tõsteti meid rööbastelt maha

Kui kaks rauda teineteisega suurel kiirusel kokku põrkavad - tekib sellest kõva müra ning kõrvad huugasid veel pikalt peale rongisõitu. Ma ei tea mis liblika paitust ma sealt ootasin.

Kirjutas Lon Rider 07:39 Sildid Cambodia Tagged pursat

Saada sissekanne e-postigaFacebookStumbleUpon

Sisukord

Ole esimene, kes kommenteerib seda sissekannet.

Comments on this blog entry are now closed to non-Travellerspoint members. You can still leave a comment if you are a member of Travellerspoint.

Login