Reisiblogid Travellerspoint-is

Battambang --> Siem Reap

30 °C

Kõigepealt SUURED ÕNNESOOVID Mrgs´ele ( kui väikese vaeva nägijale ja idee kaasautorile ) ning Evelin´ile ( kui idee kaasautorile ent ennekõike elluviijale sõna otseses ja kaudses mõttes ) värske lapsevanema-staatuse ning toredate kaksikute puhul !!!
Kaunid kambodzapärased poiss- ja tüdruklapse nimed saabuvad peatselt.

Kahe Battambang´is veedetud ööpäeva kohta ei ole muud öelda, kui et sai oma haigust põetud ning pärast pisut sellest puhatud - eelkõige möödus aeg hotelliseinte vahel.
Kuna oma sõpraderingis olen tuntud kui suur veinisõber ( oma 4-5 cl head viinamarjaleotist läheb aastas ikka ära ), tahtsin külastada linna läheduses asuvat siinse maa ainukest viinamarjaistandust ning tutvuda kohalike veinivalmistus traditsioonidega.
Paraku paraku olin veel pisut liiga nõrk seda reisi ette võtta ning seetõttu jäi see sooritamata. Mingil määral on muidugi kahju sest paaril mandril on asi õnnestunud ent ... nõukändu.
Järgmiseks sihtkohaks olin valinud riigi turismitööstuse lipulaeva, kuulsate templite kõrval asuva Siem Reap´i linna.
Võtsin pileti hommikul kell 09.30 väljuvale bussile ning peale kümmet vuras transpordivahend ette. Sellega muidugi jamad veel ei lõppenud ( jama poleks olnud ent olin järgmisest ööbimiskohast tuk-tuk´i vastu tellinud kella 13.30ks ) sest minema startides ei töödanud kliima ning varsti selgus ka süü, miks. Alguses lihtsalt rahvas higistas ( õues +32 ) ning viimases hädas tehti eest uksed lahti. Kui aga radikas keema hakkas, tõmmati buss kõrvale ning selgus et kaks rihma olid pooleks.

large_buss21.jpg

"No mis ma ütlesin ah ? Kurat, mõlemad rihmad ! "

Olles linnast ca 15 km kaugusel ja omamata varurihmu, sõitis üks bussiekipaazi liige moto-mehega uute järele. Bussitäis reisijaid ootas kohalikul karjamaal. Saanud vanade asemele uued, pandi need peale ning siis selgus mõistagi et kuna genekas polnud akut laadinud - ka see tühi. Midagi, ootasime natuke ning varsti saabus konkureeriva kompanii buss kes meile siis voolu andis.

large_51buss11.jpg

"Täku" andmine keset sõiduteed

Kogu selle jama peale läks veel omakorda poolteist tundi ehk planeeritud poole kahe asemel olime linnas pool neli.
Ma ei saa aru kas tõesti on liiga raske peale iga suuremat otsa korra masinaruum üle vaadata sest rihmad ikka iseenesest üldjuhul ei lähe - kergeid kulumisemärke on võimalik fikseerida.
Tasuta tuk-tuki mõistagi polnud ning olin sunnitud ise ühe võtma. Vähemalt leidis võõrastemaja üles ning kolisin oma kodinad sisse.
Siem Reap nagu ütlesin on riigi turismitööstuse lüpsilehm ning seda on ka linnas kõndides märgata. Autentse ja paljuski paljasjalgse Kambodzaga on samapalju ühist kui seal käoga mis aga ei tähenda justkui siin mõned päevad peatuda ei võiks.
Seda olen nüüdseks ka teinud.

Kirjutas Lon Rider 23:28 Sildid Cambodia Tagged reap siem

Saada sissekanne e-postigaFacebookStumbleUpon

Sisukord

Ole esimene, kes kommenteerib seda sissekannet.

Comments on this blog entry are now closed to non-Travellerspoint members. You can still leave a comment if you are a member of Travellerspoint.

Login