Reisiblogid Travellerspoint-is

Paluks kergemat karistust

28 °C

Viimase aja kirjutamistihedus on drastiliselt langenud ning kohtuotsust langetades paluks kohtu koosseisul kergendavate asjaoludena arvesse võtta laiskust, kuumust, mingil määral tüdivust ent eelkõige seda et midagi väga põrutavat ei juhtu. Tõsi, viimane aspekt pole mul varemgi takistanud paari rida kirja panemast.
Siem Reap´i eelviimasel päeval käis Jacky välja mõtte et võiks ühte orbudekodu aitama minna. Et ta tutvus oma mitmepäevaste müürituuride ajal ühe väikese orvukodu juhatajaga ning see oli palunud teda külla. Ja kuna mul polevat midagi erilist teha ( mida ka polnud ), võiksin ühineda. Kaks lolli turisti ( ehk meie ) arutasime siis et mida neile viia - millest neil kõige rohkem puudus võiks olla ? Järsku palle et lapsed saaksid mängida ? Või mingeid muid mänguasju ? Meie vestlust kuulas pealt ka Paul aka Pool ( from sänfränsisko kälifornia junõu nagu ta end tutvustas ) ning ütles et ta ühineks ka meelsasti meiega sest enne äralendu olevat paar ta sõpra talle raha andnud et saaks vaestele siin jagada.
Ok, vahet pole - läheme kolmekesi.
Nancy helistas siis orbudekodu juhatajale ning kutsus selle meie hotella juurde. Küsisime siis otse et mida teil kõige rohkem vaja on ning vastus oli lihtne ja ühene - süüa. Ehk suundusime siis turule et paar kotti riisi osta. Juhataja sõnade kohaselt elab statsionaarselt orbudekodus 13 poissi ning 50 kg kotiga saaksid nad 2 nädalat söödud. Ostsime siis kumbki Nancyga neile 50 kg koti a 25 USD. Pool ütles et tema eelistab sula andmist mis oli ok.

large_orvud1.jpg[

Kotid tuk-tuk´i peale ja minekit.
Jõudsime kohale ja asetasime kotid nurka kus küll tõsi pisut riisi juba ees ootas ent vähemalt on nüüd neil pikemaks ajaks. Arusaamist mööda söövadki nad 3x päevas vaid riisi + mingeid võrseid sinna juurde.
Kuulasime siis pisut nende lugu, kuidas asi alguse sai, kuidas tegutsevad - mida poistele õpetavad jne. Natuke imelik oli see et lisaks inglise keele tundidele õpetati kõigile maalimist ( et siis valmistoodang pärast turistidele maha müüa ) ehkki arusaamist mööda pole kõik inimesed kunstiandega õnnistatud. Näiteks ma oskan vaid jooni ja kolmnurki paberile panna - neid tõsi päris hästi siiski.
Sõime siis poistaga koos kosutava lõuna ning siis algas Pooli show. Ütles et tema eelistab raha anda ning loovutas siis enda 25 USD + kahe sõbra poolt talle kaasa antud 50 USD. Palus et kas saaks poiste ja juhatajaga ühispilti teha. Jaatava vastuse korral võttis välja eelnevalt valmis kirjutatud a la THANK YOU PAUL SMITH ! plakatid ning palus neid siis poistel hoida. Samasugused plakatid olid ka sõprade nimedega ning väga võimalik et edaspidi ehivad suured fotod ameerikamaa abistajate kodusid. Täiesti uskumatu minu arvates ent eks tegu ole taaskordse kultuuride konfliktiga.
Sel ajal kui mina põhjamaa esindajana tunnen ehk pisut häbigi oma materiaalse mõtteviisi pärast ning piinlikkust seepärast et hädasolijaid rohkem ei aita - võtab ameerikamaalane kogu show endale ning ilma mingi valehäbita tunneb 25 USD loovutajana ennast superstaarina.
Mul on ennegi natuke raske olnud aru saada ameerikamaalaste mõttemaailmast ning eriti tarkadeks pole neid kunagi pidanud. Nad tõsi on selle nimel ka kõvasti vaeva näinud et ma niimoodi mõtleksin.
Olgu mis oli, inimesi on erinevaid.
Teisest küljest afisheerin ma end ju siin praegu suure heategijana ent see siiski päris nii pole.
Minu tagasihoidlik soov on eelkõige mõnel teiselgi silmi pisut avada, jättes paar õlut joomata ning andes selle raha hoopis seda rohkem vajavatele - pärast on põrgutuli loodetavasti jahedam.
Selle konkreetse orbudekodu leht asub siinsel aadressil ent sealne viimane sissekanne pärib 2009. aastast.

large_orvud2.jpg

Koos oma kunstiõpetajaga

large_orvud3.jpg

Vähemalt minu arvates kõige lahtisema käega poiss sealolijatest

Kirjutas Lon Rider 03:04 Sildid Cambodia Tagged reap siem

Saada sissekanne e-postigaFacebookStumbleUpon

Sisukord

Ole esimene, kes kommenteerib seda sissekannet.

Comments on this blog entry are now closed to non-Travellerspoint members. You can still leave a comment if you are a member of Travellerspoint.

Login