Reisiblogid Travellerspoint-is

63.riik - Laos

25 °C

Kambodza viimaseks jäänud päeva hommikul kell seitse saabus mikrobuss turistile järele. Alguses oli kõik bueno ent siis hakati järjest rohkem rahvast linna pealt peale korjama ning lõpetasime situatsioonis kus väikeses bussis oli koos bussijuhiga 15 inimest + nende pagas. Arusaadavalt kogu pagas sisse ei mahtunud ja see tuli taga kinni siduda ning luuk irvakile jätta.

large_piirile1.jpg

Piirini oli arusaamist mööda kuskil 120 km ning see möödus viperusteta, arvestades kui viperusteta niivõrd täiskiilutud mikrobussis sõita on.
Piiri peal läks samuti kõik probleemideta. Ka piirivalvurid ei hakanud endale probleeme tekitama vaid kasseerisid kõigilt turistidelt kaks dollarit, mis tuli avatud diplomaatkohvrisse lihtsalt sisse visata. Otsekohene ning selge toiming.
Laose poole peal sai viisa passi 30 USD eest ( Kanada alamatele on kõige kallim kuna nende riik Laose põgenikesse eriti hästi ei suhtu – 42 USD ) ning samamoodi tuli piirivalvurite vaeva 2 dollariga premeerida. Taaskord lihtne.

large_piirile2.jpg

Kambodza pool

Laose poole peal uude bussi mis viis nii mind kui paari muudki turisti nn. 4000 Island´ile. Ehk riigi lõunaosas asuv Mekongi jõe ülemjooksule moodustunud saarte kogum kuhu on rikkalikult bungalow´d ja igasugu muid majutusasutusi ehitatud et turistid oma raha sinna tuua saaksid.
Erilisi lootusi ma kohale ei pannud ent ühe öö arvasin et kannatab ära. Nii ka oli ning võtsin endale 60 000 kip´pi eest öömaja. Kip´pi kurss on robustselt 1 USD = 8000 kip ehk poole suurem kui eelmises riigis oli. Maksta saab samamoodi mõlemas vääringus pea igal pool. Tõsi, nn. kinnistes majandustsoonides nagu minu poolt välja valitud Don Det saar oli, soodustab isetegevust mis väljendus selles et arveldati kursiga 1 USD = 7500 kip. See pole suur vahe ent siiski. 20 USD vahetades saad ühel juhul 150 000 kip´pi, teisel 160 000 ja selle vahepealse 10 000 ühiku eest saad näiteks salati või paki küpsiseid. Abiks ikka.
Ühest ööst saarel siis piisas kuna ma ei näinud mingit ideed seal kauemaks püsimiseks. Oma lõdvat liha praadida ja pilve popsutada nagu enamus olesklejaid seal tegi – võib ka mujal sama edukalt praktiseerida .

large_dondet1.jpg

"Grill"

large_dondet2.jpg

Saare peatänav

Täna hommikuks võtsin kõigepealt pileti 140 km põhjapool asuvasse linna nimega Pakse et tutvuda siinse olukorraga – eelkõige võimalusega ööbida ja meeldivalt aega viita. Linna jõudsime peale kahte ning peale pisukest jalutuskäiku oli selge et saab olla ainult üks suund – edasi.
Võtsin siis samaks õhtuks ööbussi mis viib 650 km kaugusel olevasse pealinna Vientiane. Õhtul kell kaheksa tulistame VIP sleeper-bussiga minema ja hommikul kell kuus peaksime kohal olema. Bussipiletid pole siin ilma rahata, arvestades et selle reisi eest maksan 21 USD. Tõsi, kuna öö veedan bussis, siis jääb ööbimise eest raha alles ent ikkagi. Sama kilometraazi eest tahtsid naaberriigi bussioperaatorid keskmiselt poole vähem.

large_dondet3.jpg

VIP Service

Üldse olen seda meelt et siinne riik võib minu jaoks kole kähku ammenduda kuna viimasel ajal olen tempos liiga palju järele lasknud + ega siin lõppude lõpuks vist nii väga palju vaadata ka pole kui just kukelaul ning pudulojuste fekaalid erilist erektsiooni ei tekita. Kui Kambodzale pühendasin üle 3 nädala siis Laos piirdub tõenäoliselt max. 10 päevaga.
On vaja lihtsalt tempot tõsta kuna muidu suren täitsa ära. Viimaste aegade uimerdamine on viinud selleni et pole enam kindel kas pulssi ongi ja MTV generatsiooni esindajale, kellel kogu aeg kaheksa kaadrit sekundis jooksma peab – on see liig mis liig.
Üleüldse olen vaikselt ka lõpukulminatsioonile mõtlema hakanud ning olgem ausad – pauk võib päris pirakas tulla. Vaja on ainult üks vajalik viisa kätte saada.

Seniks aga ...

Kirjutas Lon Rider 18:32 Sildid Laos Tagged pakse

Saada sissekanne e-postigaFacebookStumbleUpon

Sisukord

Ole esimene, kes kommenteerib seda sissekannet.

Comments on this blog entry are now closed to non-Travellerspoint members. You can still leave a comment if you are a member of Travellerspoint.

Login