Reisiblogid Travellerspoint-is

Aeg kaob, rõõmud jäävad ...

28 °C

large_passa1.jpg

VIP buss siinse maa mõistes tähendas ca. 30 kohaga bussi kus magamisasemed paiknesid kahel korrusel ning jättes välja tagumise, viimase viieinimese rea, olid paariskoikud ehk põhimõtteliselt võisid ükskõik kelle endale öiseks naabriks saada.
Mul püsis kuni viimase hetkeni lootus et saan kaheinimese "voodis" üksi hullata ent paraku-paraku just enne uste sulgemist saabusid kaks rännumeest kellest üks kolis ülemisele narile ühe rootsi plika ( polnud küll stereotüüpne rinnakas bikiinimodell Ingrid ent ikkagi ) kõrvale ning teine, oma pettumust isegi mitte varjata püüdes võttis koha ida-saksamaa kolmepäevase tüükaga meesturisti kõrval sisse.
Peale bensukas tankimist keerati tuled surnuks ning sõit võis alata.
Üllatavalt hästi sai magada arvestades teekonarusi ning seda et juht armastas aeg-ajalt ikka signaalinupule vajutada. Uni oli isegi niivõrd magus et pealinna kohalejõudmine toimus peale kuute ning koos ustega avanesid ka esmakordselt silmad. Bussijaam oli taaskord karu tagumikus ning Piibli kaart palju ei aidanud. Tuk-tuk´i vennad küsisid kesklinna pääsemise eest kolm dollarit, mille peale pakkusin dollari ( enamjaolt siinsetes riikides mõistlik summa ), mille peale mind välja naerdi. Kõmpisin siis bussijaamast välja ühte bussipeatusesse ning jäin unise peaga plaani paika panema. Kõrval peatus üks pick-up´i juht ( ehk väike "kinniehitatud" veokas kus inimesed on kahes reas kastis ning kompsud katusel ) ning juht ütles et viib mind 10 000 kip´i ( 1,25 dollarit ) eest kesklinna ära - maad sinna on ca. 10 km. Ütlesin et diil.
Istusin juhi kõrvale kabiini ning tema võttis paari sõnaga kokku olukorra, mis valitseb transpordi vallas:
" Tuk-tuk halb, kallis - 20 000 kip´pi.
Pick up hea, odav - 10 000 kip´pi ".

large_tuk-tuk1.jpg

Tuk-tuk ja ...

large_pickup1.jpg

... pick-up

Pani mind siis kesklinna maha, kuhu tõepoolest võis see 10 km olla ning asusin hotellasid läbi kammima. Laupäeva hommik, kell seitse ja mitte muhvigi. 47 - ja 55 - dollarilised pakkumised jätsin kõrvale ent odavamates kohtades olid kas kohad täis või tingimused vähemalt esialgu vastuvõetamatud. Pärast, kui häda käes tundub ju esialgne võõrasema enamjaolt kuningannana ent alguses on võimalik kõige hullemad kõrvale jätta.
Otsisin päris tükk aega enne kui joppas ning leidsin Mixay Paradise nimelise võõrastemaja 70 000 kip´i ehk 9 USD eest. Selle hinna eest julgen väita et parim mis siinsest linnast leida võib. Väikesed puudused ühesel toal küll on ( naprimer dush i tualet v koridore ) ent see-eest on tegu praktiliselt uue ehitisega + hommikusöök + wi-fi aulas.
Nüüd on vaja pisut atra seada sest teise asjana ostsin kohe hommikul 12. veebruariks lennupileti ära. Retk siinse maa avarustesse jääb küll 10-päevaseks ning ilmselgelt teen sellega kõigele pakutavale liiga ent elus tuleb valikuid teha. Ma ei saa siin elus kõigi tunnetega arvestada - niigi on raske magada kuna tean palju.
12. veebruar ehk mu sünnipäev + sihtkohaks siiani mu lemmiklinn + AirAsia lennupiletihind marsruudile Vientiane - Kuala Lumpur kogusummas 45 USD oli kombinatsioon, mille ees olin võimetu.
Ka mina võin teinekord nõrk olla.
Nüüd tuleb aga eelseisva nädala plaan teha sest lisaks pealinnas molutamisele käiksin hea meelega ühes Põhja - Laos´es paiknevas väikelinnas ära ent kõigest järgemööda.

Kirjutas Lon Rider 18:47 Sildid Laos Tagged vientiane

Saada sissekanne e-postigaFacebookStumbleUpon

Sisukord

Ole esimene, kes kommenteerib seda sissekannet.

Comments on this blog entry are now closed to non-Travellerspoint members. You can still leave a comment if you are a member of Travellerspoint.

Login