Reisiblogid Travellerspoint-is

Kaks sõna: Luang Prabang

25 °C

Detsembri alguses veel Hiinamaal ja täpsemalt vihmases Guilin´is olles sattusin hostellis juttu ajama ühe hollandi rännumehega.
Tema nime ma mõistagi enam ei mäleta ent jutu käigus tuli välja et reisumees oli just Põhja-Laos´est saabunud. Asjakohasele küsimusele, millist kohta laosemaal soovitab, ütles kaks sõna: Luang Prabang.
Ok, ütlesin kuigi mulle ei öelnud ei see koht ega ka palju muu selleaegne info Laos´e kohta siis midagi. Esiteks olid paar muud riiki veel vahel ning teiseks pole mõtet kunagi suuri ootusi mõne riigi suhtes üles kütta - pettud vähem. Tõsi, sama kehtib ka inimeste puhul. Vahetult enne riiki sienemist taustainfot koguda - loomulikult ent juba enne reisi Eestis olles end haigeks mõelda - tänan, ei.
Igaljuhul pistsin selle kohanime endale ( ülekantud tähenduses ) kõrva taha.
Lisaks soojadele soovitustele andis Madalmaade rändur mulle ka juba ebavajalikuks osutunud Laos´e Piibli.

large_luang11.jpg

Piibel. Laos.

Kuna mul endal oli kogu Kagu-Aasia kohta käiv kirpitsh kaasas ehk suhteliselt üldsõnaline - võtsin meelega vastu. Tegelikult on muidugi nii et kodunt poleks vaja neid telliskive üldse kaasa vedada sest piraatkoopiaid saab siit praktiliselt minimaalse hinnaga osta ning teinekord leiad ka täitsa tasuta eksemplari kuskilt vedelemast. Aga noh, allakirjutanu on ju selline kes kindla peale välja läheb.
Kohalike poiste piraat - Piibel oli suhteliselt uus väljalase :

luang21.jpg

Võttes arvesse et praegu oleme 2011 aasta veebruaris, on 2012 aasta augusti väljalaset käes hoida ülim au

Oli mis oli, pealinna jõudes seisin kerge dilemma ees. Luang Prabang on pealinnast ca. 400 km põhjapoole ning arvestades mägiseid olusid võtab sõit sinna 10-11 tundi. Seega päris ümber keerama pole linna mõtet minna vaid paar ööd võiks ikka kohapeal olla. Mõtlesin kas ööbin kõigepealt kaks ööd pealinnas ja pärast tagasitulles ühe või vastupidi ning otsustasin viimase kasuks.
Seega, tõusnud pühapäeval üles, hakkasin otsima võimalusi põhjapoole sõitmiseks. Piletihindasid uurides märkasin huvitavat ebakõla ehk ca. 160 km kaugusele Vang Vieng´i bussisõidu eest küsiti 35 000 kip´pi ehk suurusjärgus 3,40 USD ent sealt veel 230 km edasi Luang Prabang´i 170 000 ühikut ehk 21 USD. Midagi on mäda mõtlesin ning võtsin pileti Vang Vieng´i.

Kirjutas Lon Rider 20:01 Sildid Laos Tagged prabang luang

Saada sissekanne e-postigaFacebookStumbleUpon

Sisukord

Ole esimene, kes kommenteerib seda sissekannet.

Comments on this blog entry are now closed to non-Travellerspoint members. You can still leave a comment if you are a member of Travellerspoint.

Login