Reisiblogid Travellerspoint-is

We are full

26 °C

large_m_ed11.jpg

Peab tunnistama et müügivend ei valetanud.
Hommikul poole üheksast järele tulnud tuk-tuk viis meie väikese reisiseltskonna ühe hoovi peale ning Hyundai VIPbussi seitsmekesi ka sisenesime. Kuna ma olin kiire kerget peataoleku olukorda ära kasutama, krabasin endale kaardilugeja koha ning tagantjärgi vaadates ei võinuks paremini minna. Vaated mis esiaknast avanesid, olid muljetavaldavad.
Põhja-Laose teid mõõtes soovitataksegi vähemalt üks suund päevasel ajal teha et kaunitest loodusvaadetest pisutkestki osa saada. Teise suuna teeb igaüks oma äranägemise järgi ent ühe võiks siiski päevavalgel ( ja kaine peaga ) mööda saata.
Kuus tundi mis kord orgudes sõites, kord mööda serpentiine üles ronides osaks said - olid meeldejäävad oma metsiku looduse poolest.

large_m_ed31.jpg

Reisiseltskond oli selle reisi üks parimaid mis väljendus selles et pea kogu kuuetunnine reis möödus vaikuses. Juht ei pannud ka raadiot mängima ning ainukesed häälitsused mis bussis osaks said olid juhipoolsed " Uih " hüüded kui järjekordsest ettekavatsemata august läbi sõitis. Juht hoidis oma bussi ning seetõttu läkski 230 km lõigule pisut üle 6 tunni. Teisest küljest, usun et bussijuht on oma tööga siinsel maal rahul sest kord päevas mõned kahvanäod Vang Vieng´ist Luang Prabang´i transportida ja vastupidises suunas hinnanguliselt paari aasta vanuse Hyundai Starex bussiga - konti ei murra. Tasubki oma sõiduriista eest hoolt kanda.

large_m_ed21.jpg

VIP väikebusse nagu välja tuli, liigub rohkemgi nende kahe linna vahel - teel kohtasime veel mitmeid.
Kohale jõudes sõidutas juht meid pea ( Mekong´i ) jõe äärde ehk piirkonda kus enamus ööbimisasutusi paikneb. Asudes variante läbi kammima ( kes see ikka ette broneerib ? ), osutus sobiva variandi leidmine raskemaks kui eeldasin. Millalgi ma sellise hõlmad lahti poliitikaga ka näppu lõikan ent vähemalt veel olen iga kord pääsenud ( loe: mõistliku hinnaga sobiva ulualuse leidnud ). Teisest küljest, pildid mis netis mõnest konkreetsest majutusasutusest üleval on, ei pruugi täit tõde rääkida ning nende põhjal pikemaks ajaks mõne majutuskohaga end siduda on ka rumal.
Well, käisin siis mõned 40-45 USD kohad läbi, mõned vähe odavamad ent ei midagi. Enamuses kohtades vaatas vastu analoogiline silt:

large_m_ed1.jpg

Peale pooletunnist otsimist leidsin lõpuks vägagi hea koha. Perenaine küsis 100 000 ühikut ehk 12,5 USD ning ma tingisin taksi 90 000 kip´pi peale/öö alla kuna võtsin kaheks ööks. Viimane oli muidugi suhteliselt julm, arvestades et on tipp-hooaeg, kõik mõistusepärase hinnaga kohad täis, peale minuga diili tegemist said sellegi võõrastemaja vabad toad otsa ( kaheksa neid küll tõsi ainult oligi ) ning tahtjaid käis veel kogu õhtupooliku.
Teisest küljest oli perenaine parasjagu sõbrannaga raha lugemas ( ehk mõtted mujal ) ning laud 50 000 kip´pistest lookas. Küsisin et kui suur summa seal ka lebab mille peale sõbranna vastas et peab veel üle lugema ent 25 miljonit ( u. 3000 USD ) peaks ikka olema. Nonoh ütlesin ja kolisin oma kodinad viimasesse vabasse tuppa sisse.
Ütleme nii et ei kadestanud mehi kes õhtuhämaruses kuskilt pärapõrgust linna olid saabunud ning seljakott seljas, meeleheitlikult kell kümme õhtul endale peavarju otsisid.

Kirjutas Lon Rider 15:02 Sildid Laos Tagged prabang luang

Saada sissekanne e-postigaFacebookStumbleUpon

Sisukord

Ole esimene, kes kommenteerib seda sissekannet.

Comments on this blog entry are now closed to non-Travellerspoint members. You can still leave a comment if you are a member of Travellerspoint.

Login