Reisiblogid Travellerspoint-is

Zamieszkuje je ok. 58 000 ludzi

26 °C

Louangphrabang (lao: ຫລວງພະບາງ IPA: luaŋ pʰabaːŋ; również zapisywany Luang Prabang) - dawna stolica Laosu, nazywanego niegdyś "królestwem miliona słoni"[1]; miasto leżące w północnej części kraju nad rzeką Mekong, w prowincji Louangphrabang, której jest stolicą. Jest oddalone od Wientian (obecna stolica Laosu) o około 425 km. Zamieszkuje je ok. 58 000 ludzi – czwarte pod względem wielkości miasto kraju.

Niimoodi kirjutavad siis poolakad riigi endise pealinna kohta.
Kas see 58 000 ludzi´t ka paika peab - ei oska öelda. Praeguseks rahvaarvuks pakutakse erinevatel andmetel 22 000 - 103 000 ning eks see 58 000 enam-vähem aritmeetiline keskmine ka ole.
Olen sunnitud tunnistama et ka detsembrikuine hollandlasest rännumees ei valetanud - linn on tõepoolest armas. Olles ühena kahest siinse riigi objektidest ( lisaks Champasaki rahvuspargile ) UNESCO maailmapärandi nimistus tähendab mitut asja.
Esiteks muidugi seda et arhidektuuri osas suuri muutusi teha ei saa ning see välistab suurte hotellikettide maaletungi ning paiga tisniländiks muutmise. Arhidektuur on koloniaalmaale omaselt prantsuspäraste mõjutustega ning vanalinn koosneb valdavalt kahekordsetest hoonetest.
Paljugi on juba renoveeritud ent mingi osa siiski veel jäänud et vanalinn lõpliku lihvi saaks ning täielikult õitsele lööks.
Teiseks tähendab see seda et kuna turistidevoog on pidev ning katkematu - võib neilt ka seitse nahka nülgida. Samas kui inimene on nõus 6-7 dollarilisi kokteile, 35 - dollarilisi ühepäevaseid kokanduskursuseid, 60 - dollarilisi päevaseid rattaretki ning samahinnalisi elevandisafareid sponsoreerima - ei tohi tema taskusse mingil juhul raha alles jätta. See oleks kuritegu.
Eriti karmid oma hinnapoliitikas on välismaalastest restoomanikud ... cos they know the business. Väikeste nüansside eest on turist nõus maksma vähemalt sama hinda kui kodumaal olgugi et ollakse kolmandas maailmas.
Kolmandaks tähendab see seda et siia on kogunenud valdavalt kultuurilembelisem seltskond ning templi ehk wat´i huvilised ei jää kohe mingi hinna eest kuivale sest vastavaid objekte on linnas üle kümne.

large_5luang11.jpg

large_luang51.jpg

large_5luang21.jpg

large_luang31.jpg

large_luang41.jpg

+ the music ... is pretty good

Kirjutas Lon Rider 18:13 Sildid Laos Tagged prabang luang

Saada sissekanne e-postigaFacebookStumbleUpon

Sisukord

Ole esimene, kes kommenteerib seda sissekannet.

Comments on this blog entry are now closed to non-Travellerspoint members. You can still leave a comment if you are a member of Travellerspoint.

Login