Reisiblogid Travellerspoint-is

Kodaniku mure

27 °C

Tähelepanelik blogilugeja, kodanik Hristo Georgijev Sofia lähedasest väikelinnast Pernik´ust ( bulgarski: Перник) on avaldanud kahtlust kas ma ikka kogu seda kirjeldatud reisi läbi teinud olen või redutan taaskord nagu Kesk- ja Lõuna-Ameerika "tripi" ajal Tallinn´as Karu tn. 39 paiknevas Hotellis Dorell.
Jah. Kahtlustel on tõepõhi all.
Hiina, Vietnam´i ja Kambodza osad on fabritseeritud ( pildid reidist + photoshop ) ent nüüdseks olen tõesti Laos´esse juba kohale jõudnud. Pead mind lihtsalt uskuma, Hristo.

large_Turg1.jpg

Õhtune käsitööturg

Luang Prabang on mõnus linnake ning päris kindlasti külastamist väärt.
Olles eelnevalt külastanud Vietnam´i analoogilist Hoi An´i nimelist linna on võrdlusmoment kiire tulema. Võrdlus võrdluseks ent mõnusalt romantilised on nad mõlemad ning olen seda meelt et kui lõpuks endale selle õige mehe leian - tasub mõlemaid kaaluda kui küsimuse all on õdus puhkuseveetmine siinses regioonis.
Samaväärselt Hoi An´iga on palju kohvikuid ning restorane, mis oma õige sära saavutavad peale päikeseloojangut; samaväärselt rohkelt on kohalikku käsitööd esil. Luang Prabang´is näiteks muudetakse vanalinna peatänav igaõhtuselt suveniirituruks kust on võimalik endale kohalike käsitöömeistrite toodangut soetada.
Hinnad on tõesti laes, nagu eelnevalt mainisin ent kamoon: turist on tulnud siia kulutama ning ta ei taha rahaga ei Prantsusmaale ei Hiinasse/Jaapanisse tagasi lennata.
Eile tegin kerge lebopäeva ning vantsisin niisama ringi ent tänaseks on programm tihedam.
11.30 nimelt lähen ühele vähestest normaalse hinnaga ehk 50 000 kip´pi ( 6 USD ) maksvale ekskursioonile, mis viib linnast 30 km lõunas paiknevale Kuang Si joale, kus lisaks headele photoshot´idele peaks ka ujuda ning muidu vees hullata saama. See peaks kestma kuskil neljani. Pärast seda on pisut aega et siis kella kaheksase VIP bussiga pealinna tagasi sõita. Sõit peaks eeldatavasti kestma see kümme tundi ehk Vientiane´s tagasi kell kuus varahommikul.
Lennupileteid oli ka pakkuda ning näiteks tänaseks oleks neil isegi neli reisi olnud kestvusega 40 min ent hind oli $ 87.20 . Bussipileti eest maksin 140 000 kip´pi ehk suurusjärgus 17,5 USD. Mingi säästu ju saab kui bussiga öö läbi kolistada ent maha joon ma selle vaheraha millalgi nagunii. Pluss/miinus null seega kokkuvõttes, nagu alati.

Kirjutas Lon Rider 23:16 Sildid Laos Tagged prabang luang

Saada sissekanne e-postigaFacebookStumbleUpon

Sisukord

Ole esimene, kes kommenteerib seda sissekannet.

Comments on this blog entry are now closed to non-Travellerspoint members. You can still leave a comment if you are a member of Travellerspoint.

Login