Reisiblogid Travellerspoint-is

Vientiane

28 °C

Eelmise aasta novembrikuus oma 450. aastapäeva tähistanud Laos´e pealinn Vientiane ei ole enamuse rännumeeste märg unenägu. Reisiblogisid lugedes saab ta matse nii vasakult kui paremalt.
Mulle linn meeldib.
Minu linnade top 10sse, millest koheselt juttu tuleb, ta fööniksina tuhast ei tõusnud ent koht sümpatiseerib mulle mitmelgi põhjusel. Kui Laos´est räägitakse naljahammaste poolt ka muidu kui uimasest riigist – riiginimest Laos PDR ehk Laos People`s Democratic Republic saadakse Laos Please Don´t Rush ( ehk Palun Ära Kiirusta ) - siis riigi esilinn ainult kinnitab seda väidet.
Mõnusalt uimane linn kus kellelgi kiiret pole ning asjad saab ka pisut aeglasema tempoga aetud.
Pealinna rahvaarvuks pakutakse vahemikku 400 – 800 000 ent ma pigem kalduksin esimese variandi suunas. Samaväärselt Tallinn´aga keskmise kolhoosikeskuse suurune koht kus jala jõuab kõikjale.
Kesklinnas kus mina elan on arvukalt hotelle ja võõrastemaju ning kõik mis kahvanägu oma enterteinmentiks vajab. Jõe-äärsel promenaadil on igaõhtune käsitööturg kus tuleb enda himude mahasurumiseks hulganiselt vaeva näha. Valik on kirev, äärmiselt laiaulatuslik ning osta oleks võrreldes naabermaa Kambodza´ga paljugi. Tuleb lihtsalt ahvatlusi ignoreerida kuna Vietnam´is Hoi An´is sai juba mehemoodi lammutatud. Teisest küljest olen jätkuvalt seda meelt et jättes mõned õlled lahti korkimata ja toetades selle summaga kohalike käsitööliste pingutusi – on järgmise elu karmavõlg hulga väiksem.
Kesklinna üks suuremaid vaatamisväärsusi lisaks Pha That Luang stupale ja Presidendipaleele on Patuxai triumfikaar. Kaugelt vaadates on sarnasus kuulsa Arc de Triomphe´ga täitsa olemas ent lähedale jõudes märkad erinevusi. Suurim näiteks neli sammast millel võidukaar asetseb. Monumendi saamislugu on samuti huvitav ning legend räägib et 1969. aastal annetasid ameeriklased Laos´e riigile hunniku betooni et nad saaksid lennuväljale uue hoovõturaja ehitada ent kohalikud panid sellega hoopis võidukaare püsti. Igati ratsionaalne lüke mõistagi.
Seetõttu ongi triumfikaare rahvapärane nimi "vertikaalne hoovõturada".

large_pealinn1.jpg

President Elab Seal

large_pealinn2.jpg

large_pealinn4.jpg

large_pealinn51.jpg

large_pealinn31.jpg

Patuxai

Kirjutas Lon Rider 13:24 Sildid Laos Tagged vientiane

Saada sissekanne e-postigaFacebookStumbleUpon

Sisukord

Ole esimene, kes kommenteerib seda sissekannet.

Comments on this blog entry are now closed to non-Travellerspoint members. You can still leave a comment if you are a member of Travellerspoint.

Login