Reisiblogid Travellerspoint-is

Flight no. AK 613

30 °C

large_wattai.jpg

Wattay rahvusvaheline lennujaam

Laos´t aastas külastavate turistide arv on viimase kahekümne aasta jooksul kasvanud 80 000 ühikult 1,9 miljonini ning ametliku statistika järgi töötab turismindusektoris 9% tööjõust.
Vientiane Wattay rahvusvalisel lennujaamal on kolm väravat ehk gate mis peaks ilmekalt tõestama et keskmiselt kord tunni jooksul õhku tõusev järjekordne lennuk pole mitte kogu potensiaali ärakasutamine ja arenguruumi omatakse veel tublisti.
Lennujaam ise, sarnaselt Tallinn´a omale asub vaid mõne kilomeetri kaugusel kesklinnast ning on samamoodi kodukootult hubane. Tõsi, nii harvade lennuühendustega oleks suurt hulka lennureisijate arvu ka palju tahta - seega hingamisruumi piisab.
Tuk-tuk´i mees viskas mind väljuvate lendude ukse ette, soovis head reisi ning peatset jällenägemist. Viimaseid soovitusi võis mõjutada ka hunnik komme mis talle sünnipäeva puhul peo peale kuhjasin.
Kui Eestist reisi alustades olin viimane eestlane kes Air Baltic´u teenuseid kasutas siis sama kordus ka eile kui esmakordselt Air Asia lennuki pardale astusin. Check in´is, märgates passis mu aastavahetust, andis tütarlaps tasuta istekoha lennuki etteotsa nn. hot seat´ile ( muidu väikese lisamaksu eest ) kuhu pääseb esmajärjekorras istuma ja pärast välja ning ka jalaruumi on keskmisest rohkem. Naiss.
Kaunid naeratused ja meeldiv teenindamine oli sellele lisaks ka kõik mida tasuta pakuti ent kui sa maksad 2,5 tunnise lennureisi eest koos 20 kg pagasimaksuga 47 USD - pole mõtet vist midagi rohkemat oodatagi. Samas, pardal olid söögid - joogid täiesti inimliku hinnaga.
Maandusime Kuala Lumpur´i LCCT´s ehk odavlennuliinide terminalis ning piirivalvur tervitas kadunud poega tagasisaabumise puhul.
Lennujaamast 8 RM ehk kohaliku ringgit´i ( 2 öiröt või 30 krooni ) eest bussiga 70 km kaugusele paiknevasse kesklinna.
Kuna arvestades elukallidust siia linna enam hõlmad lahti peale lennata ei saanud, olin paar hotellat Chinatown´ist juba eelnevalt valmis vaadanud. Kohe esimene, eelmisel aastal uksed avanud Chill Inn rahuldas vägagi ning kolisin omad kodinad sisse.
Väikeste rõõmude alla võib kategoriseerida esmakordselt peale Hiina´st lahkumist kohatud Mäktoonalds ja selle sandei jäätisedoos.
Sünnipäeva ühe ilusaima kingitusega sai kohaliku aja järgi hilisõhtul hakkama Wayne Mark Rooney ( Latviešu: Veins Marks Rūnijs ).
Nägupidi kraavipõhja mudas püherdav ning vaieldamatult elu viletsaimat jalgpalli mängiv ManU ründaja kinnitas levinud tõetera et ka pime kana võib tera leida kui piisavalt kaua ringi siblida.
Manchester´i kohaliku ja alati vihase derby 78. minutil sooritatud "käärid" mis nahkkera Hart´i värava paremasse ristnurka lennutas, said Old Trafford´il kohalolnud 75 000 pealtvaatajat horrorisse.
" See oli mu elu ilusaim värav. Vaatasin et Nani tsenderdus tuleb ning mõtlesin et kurat proovin " ütles Veins Rūnijs BBCle antud intervjuus.
M.O.T.T.

large_airasia1.jpg

Viimane pilt Laos´e pinnalt

Kirjutas Lon Rider 15:54 Sildid Malaysia Tagged kuala lumpur

Saada sissekanne e-postigaFacebookStumbleUpon

Sisukord

Ole esimene, kes kommenteerib seda sissekannet.

Comments on this blog entry are now closed to non-Travellerspoint members. You can still leave a comment if you are a member of Travellerspoint.

Login