Reisiblogid Travellerspoint-is

8. Maailma ime ?

12 °C

large_s_dalane.jpg

Xian ei ole mingi lihtne linn.
Ajalooliselt, Tangi dünastia valitsemise ajal, on ligi 300 aasta jooksul olnud tegu ka maailma suurima linnaga.
Hiina esimese keisri Shi Huangdi, kes muuhulgas alustas sellise tagasihoidliku projekti nagu Hiina Müüri ehitamist, hauakambri juurde on maetud tuhandete viisi sõdureid, kes pidid toetama tema võtlusi ning vallutusi ka manala poole peal. Neid sõdureid kutsutakse Terrakota sõdalasteks ning nende ülevaatamine kuulus ka Ida-Saksa meesturisti programmi.
Bussiga 603 raudteejaama ja sealt vastavalt 306 edasi kuni lõpp-peatuseni ning ligi tunnise sõidu järel oligi muuseumipark valla. Rahvast õnneks väga palju polnud, kuigi oli pühapäev, päike paistis ning sooja +16. Võib-olla on kõik juba kohapeal ära käinud.
Muuseumiala ise oli vägagi muljetavaldav ning mõne pisut lahjema kohustusliku kava osa ( a la Suveaed ) järel tasus kohale minemist. Kes blogilugejatest sinna kunagi satub, siis tasuks alustada vasakul olevast nännipoest, kus on ka kino milles näidatakse tutvustavat filmi et asjast paremini aru saada ning alles siis suunduda edasi kaetud kaevandushoonetesse mitte vastupidi nagu allakirjutanu tegi.

large_s_dalane1.jpg

Kuna tegu on ühe suurema arheoloogilise avastuse ning väljakaevamisega eelmisel sajandil, siis on ka turismitööstus täiel tuuridel käima pandud. Osta võib muidugi kõike ent eelkõige sõdurite endi koopiaid igas suuruses ja kujus ja värvis ja materjalis ja ... Lisame siia Subway ja KFC kiirtoitlustuse, hundi- ja rebasenahamüüjad, jalgpallur Ronaldinho sombreerod ning saamegi taaskord toreda tsirkus partseloona kokku.
Ära tasub siiski käia.
On ka mõttetumaid turismipõrguid nähtud.

large_Obeneprofiil.jpg

Obesed profiilis ...

large_Obenetagant.jpg

... ja tagantvaates.

Suht huvitava kujuga sabad olid obestel vanasti.

Kirjutas Lon Rider 06:07 Sildid China Tagged xi´an

Saada sissekanne e-postigaFacebookStumbleUpon

Sisukord

Ole esimene, kes kommenteerib seda sissekannet.

Comments on this blog entry are now closed to non-Travellerspoint members. You can still leave a comment if you are a member of Travellerspoint.

Login