Reisiblogid Travellerspoint-is

Ülevaade provintsis toimuvast 1

18 °C

Täna hommikuks olin ostnud poolepäevase kohaliku ringsõidu mis sisaldas õige mitut toredat paika.
Kuna tegu on low-season´iga siis kogunes meie mikrosse peale minu vaid üks kolmeliikmeline inglise pere ent see oli ainult plussiks mõistagi.
Peale kohaliku templi külastust võeti suund mäe nõlval asetsevasse roosiaeda. Tõsi, mäe nõlval asetsevad siinses regioonis muidugi kõik farmid ning istandused - alternatiive eriti pole.
Roosiaed oma nime just väga ei õigustanud kuna ( väsinud ) roosinupukesi oli vaid siin - seal ent see-eest leidus muid lillakesi ja kaktuseid.

large_roos11.jpg

large_roos21.jpg

large_roos3.jpg

large_roos5.jpg

Pärast seda sõitsime ühte maasikafarmi kus marju kasvatati päris omapärasel moel. Olles mingil määral kursis sellega, milliste põhimõtete järgi Põhjamaade laiuskraadil maasikataimest kolme viljaka hooaja jooksul marjad kätte saadakse, oli siinne lähenemine uuemeelne.
Niimoodi viljeledes ei jää korjajatel selg haigeks.
Giid ütles et kasvuhoonetes on 80 000 taime ehk kolme hektari jagu.
Parimaks väideks mis ta käisest välja tõmbas oli tõdemus et kõik siinsetes farmides kasvatatud marjad kasutatakse kohapeal ära. Olenevalt sellest kas süüakse lihtsalt ära, tehakse kooke, moosi, toormahla või mahla konsentraati ent kõik tarvitatakse ära. Need marjad aga mis pealinnas, Kuala Lumpur´is Cameron Highlands´i marjade pähe müüakse, tuuakse sisse ... Hispaaniast. BUAHAHAHAAA !
Ehk välimuselt kaunid ent absoluutselt maitsetud hispaania poiste marjad leiavad tee ka siia.

large_roos61.jpg

large_roos7.jpg

Lõppu nagu tavaks saanud, traditsiooniline ahvihuumori rubriik:

large_roos4.jpg

Kirjutas Lon Rider 18:43 Sildid Malaysia Tagged cameron highlands

Saada sissekanne e-postigaFacebookStumbleUpon

Sisukord

Ole esimene, kes kommenteerib seda sissekannet.

Comments on this blog entry are now closed to non-Travellerspoint members. You can still leave a comment if you are a member of Travellerspoint.

Login