Reisiblogid Travellerspoint-is

Ülevaade provintsis toimuvast 2

18 °C

Peale seda kui suu oli maasikaseks saanud ning keelt allaviiv maasikakoogi lõik samuti omanikku vahetanud, oli järg kodukootud mesitalu käes. Tarud ise olid suhteliselt huvitava väljanägemisega ( samas jällegi on allakirjutanu teatavate standardite ohver ) ent arusaamist mööda täitsid oma ülesande vägagi edukalt.
Tarude omanik endale mingit riski mõistagi ei võtnud:

large_mesi21.jpg

Seega kui sellise vennaga :

large_mesi11.jpg

... kuskil põõsavahel kokku said ning lahendamatud probleemid tekkisid - olid üksik mees omal riisikol.

Tarud ise nägid välja sellised:

large_mesi3.jpg

Ja siis BOH teeistandusse mis arusaamist mööda on riigi suurim musta tee tootja ning BOH ise brändina siinsel maal numero uno.
Lõpuni ausaks jäädes puudus mul küll igasugune ettekujutus et siinsel maal üldse teed viljeletaksegi ent eks seetõttu vist tulebki reisida et silmaring pisutki avarduks. Või siis rohkem lugeda kui allakirjutanu seda teeb. Üks ei välista mõistagi teist.
Maailma kümne suurima teetootja hulgast me Malaisia`t mõistagi ei leia. Otse loomulikult on kaks riiki, Hiina ja India, teistest tootmise ja joomise poolest mäekõrguselt üle ent fakt et suuruselt kolmas tootjamaa on Keenia ( !!! ), tuli mulle samuti täie üllatusena. Edasi Sri Lanka, Türgi, Vietnam, Jaapan.
Nagu ütlesin, avaldasid mulle juba eile bussiaknast silma hakanud ja mööda mäekülgi looklevad teeväljad suurt sümpaatiat ning tänasega tunne ainult kasvas.

large_tee21.jpg

large_tee3.jpg

large_tee4.jpg

large_tee11.jpg

large_tee51.jpg

Selle konkreetse teeistanduse pindalaks ütles giid olevat 234 ha ent samal kompaniil on veel kolm muud istandust kogupindalaga 1200 ha. Giidi sõnade järgi eelistavad kohalikud joojad 96% ulatuses musta teed, mida BOH kompanii pelgalt ka viljeleb. Oma toodang realiseeritakse valdavalt kodumaal ent mingi osa eksporditakse Singapur´i, Jaapan´isse ja Austraalia´sse.
500 töölisele on oma linnak ehitatud nagu viimaselt pildilt näha koos oma templi ja kooliga. Musta tööd tegev tööjõud nagu siinsel maal kombeks tuleb peamiselt Bangladesh´ist ja Nepaal´ist.

Ja lõpuks rubriik " Kus hundist räägid ... "
Paar kirjutist tagasi seoses pealinnas kohatud eestlastega mainisin et on äärmiselt tõenäoline et kohatud eestlasi on rohkemgi olnud ent oled neist lihtsalt tänaval mööda jalutanud.
Järgnev pilt on heaks näiteks ehk samas teeistanduses kus mina täna viibisin, käis eile teinegi Maarjamaa esindaja:

large_tee6.jpg

Ines. Estonia.

Kirjutas Lon Rider 19:53 Sildid Malaysia Tagged cameron highlands

Saada sissekanne e-postigaFacebookStumbleUpon

Sisukord

Ole esimene, kes kommenteerib seda sissekannet.

Comments on this blog entry are now closed to non-Travellerspoint members. You can still leave a comment if you are a member of Travellerspoint.

Login