Reisiblogid Travellerspoint-is

Sõber Aki

20 °C

large_aki.jpg

Arvestades seda et allakirjutanu näol, ehkki paljud üritavad mulle vastupidist tõestada, on tegu vägagi erakliku nähtusega - ei puudu mult äärmiselt suurearvuline sõprade armee.
Ja mis kõige hullem, olgugi et üritan pingsalt nende lisandumist vältida - ei õnnestu see mitte. Ka käesolev reis pole asja kergemaks teinud.
Niigi tunnen piinlikkust et ei jõua piisavalt tihti ei Haapsallu ega Pärnusse, Jõhvist, Viljandist ja Tartust rääkimata. Venemaad, Valgevenet, Ukrainat, Lätit, Serbiat, Soomet, Bulgaariat kui lähiriike pole mõtet üldse mainima hakata.
Jättes välja paari Lääne - Euroopa päritolu lehtsabaga koos reisimisi/elamisi/olemisi - on käesoleva reisi pea kolm kuud möödunud üksinduses ja olen rahul sellega. Olen veelgi seda meelt et pikk reis nõuab liiga palju kompromisse et omi närve kellegi teise soovide peale raisata ja bla-bla-bla, bla-bla-bla.
Laupäeva hommikul aga kõik muutub kui järgnevaks 2+ nädalaks liitub tulevasele reisitrajektoorile mu üks parimaid ( tegelikult on kõik mu ülemaailmsed sõbrad mõistagi parimad ) soomlastest sõpru Aki.
Aki´ga seob meid üle viieaastane sõprus ning see põhineb väga kindlal vundamendil. Olles nii sama tööandja all koos töötanud, jõusaalis rauda väänanud kui Nummela - Lohja - Helsinki ööelus õrnade ööliblikatega erinevaid eksperimente ette võtnud - on juba praegugi palju mida vanaduspõlves kiiktoolis kiikudes ühiselt mäletada.
Aki vastupidiselt allakirjutanule on jõudnud aeg-ajalt endas järeldusele et " õige mees on ikka suhtemees " ning taaskord uuele ringile läinud. Nii ka nüüd kui viimase aasta jooksul ühe järjekordse kandidaadiga "kodu" on mängitud ehkki oli algusest peale näha millise persooniga naise puhul tegu on. Ent kes see lolli kuulab.
Ei tasu valesti aru saada. Soome naisi hindan ma väga kõrgelt ( Top3 kindlalt sees ) ning jättes pigem kesksoo alla kuuluvad poisipeaga ( " hea lihtne hommikul hooldada " ), meigi suhtes null-tolerantsi praktiseerivad ( " mina ei alanda end värvimisega, mind tuleb võtta naturaalsena " ), kehakaalu jälgimist snobismiks pidavad ( " ma ei hakka mingi mehe pärast end ju piinama " ), elementaarseid riietusstandardeid eitavad ( " peaasi et mugav on - stiilsus on nõrkadele " ) näited, keda või mida polegi nii vähe, välja - leidub soomlannade seast väga häid mustikaid. Väga - väga häid.
Võib-olla on sinisilmsust teinekord liiga palju ning vajalikku bitch´ilikkust minimaalselt ent kõigest hoolimata.
Konkreetsest moorist oli aga algusest peale näha et midagi head see kaasa ei too.
Seega pole ma kindel kas Aki poolt astutud sammud ehk peale lühikest tutvust kihlumine ( !!! ) ning siis mingi aja pärast maja ostmine + persetäie muude finantskohustuste kaela võtmine kõige õigemad lükked ikka olid ent nagu juba enne mainisin - kes see varem lolli kuulanud on.
Üks asi on niisama põrutamine ja illalla-trullalla, teine ikkagi aastateks ühiste kohustuste võtmine.
Ok.
Novembris viimati seal käies ning sõpra külastades teatas ta et ka "nemad" on jaanuaris-veebruaris planeerimas Kagu-Aasia puhkust ning sihtkohaks tõenäoliselt Taimaa. Seega kuna ka mina liigun siinsetel laiuskraadidel ringi - olen igati teretulnud nendega koos puhkust veetma. Ma ütlesin traditsiooniliselt et no vaatame, aega veel on.
Alustasin siis oma rännakut ning mõnda aega tihedamalt ei suhelnud kui jaanuari keskpaigas saabus sõbralt kiri:

Moikka.
Nyt olen vahvistanut ne lennot Bangkokkiin.
Lähtö Helsingistä keskiviikkona 16.2 klo 23.55
ja
paluu Bangkokista perjantaina 11.3 klo 9.20 .

... eli meille on Kaido kivaa lomaa tiedossa :)

-A-

Ehk siis eesti keeles lõi ta reisi lennud lukku ning maabub Bangkok´is 16.veebruaril et sealt siis taaskord 11. märtsi ajal õhku tõusta. Ja et meil kahekesi saab ääretult lõbus reis olema.

Viimases mõistagi me kumbki ei kahtle.
Ma isegi ei küsinud et miks ta siis koos mooriga ei tule vaid mõtlesin päeva ning kirjutasin vastu et fakit, Taimaa unusta ära - olen seal elus neli nädalat reisinud, p-e-a-a-e-g-u kõike kogenud ning minu jaoks on tegu so last season´iga. Et kui tõesti soov on, tuleb mingi suurem väljakutse endale leida.
Jõudsime ühiselt otsusele et ta veedab paar päeva Bangkok´is ning lendab siis AirAsia´ga Kuala Lumpur´i kust jätkame sinna kuhu parasjagu jätkame. Diil.
Laupäeva hommikul ongi siis käes hetk mil talle lennujaama vastu lähen.
Olen küll pisut skeptiline mitmekesi rändamise suhtes ent nagu neil puhkudel ikka - jätan endale õiguse sõber lihtsalt maha lüüa, kui väga närvidele käima hakkab.

Kirjutas Lon Rider 11:45 Sildid Malaysia Tagged cameron highlands

Saada sissekanne e-postigaFacebookStumbleUpon

Sisukord

Ole esimene, kes kommenteerib seda sissekannet.

Comments on this blog entry are now closed to non-Travellerspoint members. You can still leave a comment if you are a member of Travellerspoint.

Login