Reisiblogid Travellerspoint-is

Hommikusöök Wuhan´is. Ilma Tiffany´ta.

14 °C

large_4xian.jpg

Jõulud on saabunud linna, vähemalt Zhongda ostukeskuse ette

Ma olin juba peaaegu Shanghai`sse piletit ostmas kui mõtlesin pisut ning otsustasin enne seda paaripäevase peatuse linnas nimega Wuhan teha. Sinna siis rongiga täna öösel suundungi. Järjekordsed 1100 km ning seekord 12 tundi kuna on aeglasem rong.
Kraade peaks seal paari võrra enam olema ( siinne +14 vs +18 ) ning selle vastu pole mul mitte midagi.
Xian´ist on mälestused positiivsed, kuigi kõike vaatamist väärinud kohti ma läbida ei jõudnud. 8 miljonilises linnas läheks selleks ehk pisut rohkem aegagi kui kolm päeva mis ma siin olin.
Linn tundub suhteliselt rikkana ning ühest põhjust sellele on raske välja tuua. Tõenäoliselt peitub vastus high-tech sektoris milles ollakse juhtivaks regiooniks siinsel maal. Tasemel ülikoolid ning spetsialistide rohkus on soodustanud software sektori edukuse.
Kuskilt on meelde jäänud fakt et Xian´is peaks olema ka maailma suurim internetikohvik üle 3000 arvutiga ent see mulle ette ei jäänud.
Kalleid butiike ning automarke on aga igale maitsele. Rolls-Royce ja Maybach´e ei näinud ent kõiki muid marke peaaegu küll. Q7, R8, DB9, Cayenne, Panamera ja Quattroporte´ga ajad kohaliku tõusiku haigutama.

Öösel niisiis provintsi vahetus.

large_vend.jpg

Selle venna DB9 on veel esinduses. Jalamatid olid valet värvi.

Kirjutas Lon Rider 23:13 Sildid China Tagged xi´an

Saada sissekanne e-postigaFacebookStumbleUpon

Sisukord

Ole esimene, kes kommenteerib seda sissekannet.

Comments on this blog entry are now closed to non-Travellerspoint members. You can still leave a comment if you are a member of Travellerspoint.

Login