Reisiblogid Travellerspoint-is

64.riik: Filipiinid

26 °C

Pumm, pumm ja lötaki.
Tulistanud templid nii passi kui migratsioonikaardile, viskas naispiirivalvur dokumendi tagasi letile. Ta isegi ei soovinud oma pealetükkivat haigutust varjata vaid lasi tunnetel särada. Kell viis varahommikul oleks ta meelsamini midagi muud teinud kui järjekordset kahvanägu maale aidanud.
Migratsioonikaardil reisi eesmärgi alajaotuse all olev rist religiooni lahtris ja ameti kategooria tühjas kastis sõna turist poleks teda vähem võinud morjendada. Tagasilennupilet samuti.

Võtame nüüd kuus tundi tagasi, Kuala Lumpur´i lennujaama tsekkinni.

" Kus on teie tagasilennu/riigist edasilennu pilet ?"
" Pole veel ostetud "
" Peab olema, reeglid nõuavad "
" No aga ma pole veel kindel kui kauaks riiki jään ? "
" Peab olema - muidu ei saa ma teid lennukisse lasta "
" Ehk kui mulle Filipiinidel ka ei meeldi ja soovin sealt homme lahkuda - ikka peab pilet olema ? "
" Jah ning pileti saab alati ringi registreerida "
" Loomulikult saab ent tead ju isegi et koos igasugu tühistamistrahvidega tuleb ümberregistreerimine pea sama kalliks kui uue ostmine ? "
" Sellised on reeglid "

Kuus tundi edasi, Manila jennujaama tsekkinn.

" Vabandage, mul on pilet alles 12.10 väljuvale teie kompanii lennule Caticlan´i - kas oleks mind võimalik ümber registreerida varajasemale ? "
" Ma arvan et ei õnnestu "
" Kas teie tunni aja pärast ehk kell 06.30 väljuvale reisile on lennukis kohti ? "
" Oodake ma vaatan. Jah, on. Päris palju "
" Ja te ei saa mind sinna ümber registreerida vaid pean oma lennu ära ootama ? "
" Ei saa teid aidata. Oleksite pidanud ise hiljemalt 24 tundi enne reisi seda tegema "
" Ehk pean siis oma lendu ootama ? "
" Jah. Sellised on reeglid. "

Nagu eelnevalt mitmel korral olen maininud - oled sa bürokraatia ees võimetu. Reeglid on reeglid ning need paraku ülimuslikud.
Loomulikult on mul soov mingil hetkel siit riigist lahkuda ning lennupiletit on nagunii vaja - selles polegi ju küsimus. Bürokraatia nõuab et riigist edasilennu pilet peab olema ent mida see praegusel juhul lennujaama ootesaali tasuta wi-fi abil ostetud 77 öiröne, 10. märtsiks võetud pilet tõestab ? Et ikka päriselt lahkun ning ei jää riiki pikemaks uitama ? Mida selle pileti abil kindlustatakse ?
Ja tõesti, 10. märtsi piletit näiteks järgmisele päevale siirdades maksad igasugu trahve üle 40 öirö ehk üle poole lennupileti hinnast.
Minu reisifilosoofia välistab praktiliselt igasuguste ajaliste piirangute olemasolu ehk lahkun riigist/linnast siis kui isu täis. Juhtub see homme või nädala pärast - sõltub olukorrast, kuidas meeldib. Ma ei ole mingi pakettireisija kes teab et kell tiksub ning 9 päeva pärast on aidaa. Paraku ...
Teisel juhul soovis klient oma lendu varajasemaks tõsta ja küsimuse all oli sama kompanii lend samast algpunktist samasse sihtpunkti. Ei saa. Reeglid.
Loomulikult ei saa ei üle ega ümber sellest faktist et milline debiilik broneerib endale reisi mis toob teda kell 05.00 Manilasse et sealt siis alles 12.10 edasi lennata. Ma ei mäleta miks nii tehtud sai ehkki hind oli sama - võtsid varajasema või keskpäevase väljumise. Kas siis tõesti sel hetkel kahele ( olime siia ju veel kahekesi tulemas ) varahommikusele Caticlan´i väljumisele polnud või milles küsimus oli. Lennuk mis siia väikelennuväljale lendab, on propelleritega 74-kohaline.
Lennu peal kohti on, hind on sama ent ametnik ei saa reisijat ümber tõsta vaid see peab kuus tundi oma väljumist ootama. Reeglid.

large_bora11.jpg

Manila - Caticlan

large_bora21.jpg

ATR 72-500

large_bora3.jpg

Konkurendi lennumasin

large_bora4.jpg

Caticlan´i "lennujaam"

large_bora5.jpg

Paar minutit paadisõitu et Boracay saarele jõuda

Kirjutas Lon Rider 09:07 Sildid Philippines Tagged boracay

Saada sissekanne e-postigaFacebookStumbleUpon

Sisukord

Ole esimene, kes kommenteerib seda sissekannet.

Comments on this blog entry are now closed to non-Travellerspoint members. You can still leave a comment if you are a member of Travellerspoint.

Login