Reisiblogid Travellerspoint-is

Miks just Filipiinid ?

28 °C

large_bora1.jpg

Hommikune rand

Hea küsimus.
Miks Maimu mitte Siiri ? Miks lehm ei püüa hiiri ?
Ütleme nii et kuni Malaisiani oli mul reisiplaan paigas ehk pea esimesed kolm kuud, tagasilennu koht ning ümberistumise linn samuti.
Juhul kui energiat poleks rohkem piisanud, olekski võinud sellega oma tripi lõpetada aga ... seda piisas. Seda enam kui vaatad ilmateadet mis näitab Kuusiku´l -28 ja Kuala Lumpur´is +35 - leiad vägisigi endas need peidus olevad jõuvarud.
Pikka aega olin seda meelt et peale väikest Kuala Lumpur´i peatust on järgmiseks sihtkohamaaks Myanmar, endine Burma. Uurisin lennupileteid, lugesin mõndasi blogisi ja tegin muud taustatööd.
Siis aga leidsin Filipiinide kohta ühe konkreetse blogi, millest varsti juttu teen ning seda lugenuna polnudki sihtkohamaa vahetus väga raske.
Elajalik tung Suure Vee poole sai allakirjutanus võidu.
Olen alati öelnud et plaane tehakse seetõttu et neisse vajadusel muudatusi sisse viia ning antud näide polnud mingi erand. Jätsin Myanmar´i järgmiseks korraks ning ostsin pileti läbi pealinna Manila väikelennuväljale Caticlan´i ära.
Ja väikelennuväli antud kontekstis tähendab väikelennuvälja. Propelleri-lennuki teliku maad puudutades löödi pidurid plokki ning kohast kust maandumis/hoovõturada läbi saab ja aed hakkab - lahutas meid ringikeerates hinnanguliselt 50 m. Väikese lennuki tõttu oli ka pagasilimiit ainult kümme kilo mis on teisest küljest samuti absurd. Tugevalt ülekaaluline, nii pooleteisttonnine morsk ( andke morsad mulle praegu andeks ) võid olla ja oma ahtri istmele vedada ent pagasit üle 10 kg olla ei tohi.
Ma tõsi olin piirangust teadlik ning jätnud ülejäänud 14 kilo staffi KLi, pakkisin vaid 7,5 kg seljakoti kaasa.
Niisiis saabusin Boracay´le ning pisut ringivaadanuna leidsin ka suhteliselt hea majutuspaiga. Majutuse hinnad pole maailma odavaimad, arvestades et tegu on riigi ühe tähtsaima kuurortiga mis on lisaks kahvanägudele ka näiteks lõuna-korealaste seas ääretult populaarne. Tavaline taks mida küsitakse on suurusjärgus 1500 - 2000 kohalikku pesot ehk 40 - 50 USD ent mul õnnestus endale järgnevaks kolmeks ööks 500 kohaliku ühiku eest ulualune leida. Ka 200 eest oleks saanud ent see oli isegi minu jaoks liiga suur väljakutse.
Usun et kuskil 3-4 päeva peavad närvid siin paradiisisaarel vastu küll. Natuke ujumist, natuke jumeparandust, pidutsemist, söömist.
Et siis taaskord teekonda jätkata.

Foto kategooriast " No seekord ma küll kuurortist mingit kuradi jama kaasa ei osta. Kindel ! ":

large_8bora21.jpg

Olin võimetu nende, suurusjärgus nr. 60 KingKong-plätakate ees. Sellist värvi "varbavahesid" 5 dollari eest kellegile teisele jätta - See Alles Kuritegu Olnud Oleks

Kirjutas Lon Rider 14:55 Sildid Philippines Tagged boracay

Saada sissekanne e-postigaFacebookStumbleUpon

Sisukord

Ole esimene, kes kommenteerib seda sissekannet.

Comments on this blog entry are now closed to non-Travellerspoint members. You can still leave a comment if you are a member of Travellerspoint.

Login