Reisiblogid Travellerspoint-is

Üle 8,8 ruutversta paradiisi *

24 °C

large_Boracay-Map1.jpg

Boracay fenomeniks minu silmis on ta mitmekesisus ning viimase all mõtlen justnimelt randade omapärasust. Pisut üle kümne ruutkilomeetriselt saarelt muud otsida oleks mõistagi ka patt ent randu on pea igale maitsele.
Kaardi peale vaadates saab erinevaid piitse kokku üle kümne ent paljuski on tegu kerge suurushullustusega. Fakt on see et saare keskosas asuvad ning teineteisele vastastakustel rannikutel paiknevad, juba kajastamist leidnud surfarite Bulabog Beach ja suvitajate meka White Beach on kaks pearanda ning eelkõige põhjaossa jäävad väikerannad heaks alternatiiviks kui üksindust otsida. Kas neid samal rannajoonel asuvaid, teineteise järel paiknevaid randu eraldi nimedega kutsuda on vaja - on maitseasi. Peamine on siiski see et kui pearandade rahvamassid närvidele käima hakkavad, on võimalik peale pisikest otsimist endale päris oma inimtühi rannasopp leida.
Nagu kirjutasin, vastanduvad kaks pearanda paljuski teineteisele ehkki ka Bulabog´i on kommerts teed leidmas. Praegu siiski veel on bambusehitised need kus nii päeval ja õhtul elu keeb.
Maailma üheks kaunimaks rannaks peetava White Beach´i äärest leiab aga resorte igale maitsele ja rahakotile. Lisame siia palju keskmises ja pisut kallimas hinnaklassis restorane, arvukalt suveniirimüüjaid, atraktsioonide ja mashaazipakkujaid - saame keskkonna kus paljud turistid tunnevad end kui kala vees.
Randade liigitamine nende kauniduse järgi on ülimalt subjektiivne ning vähemalt allakirjutanus saavad selliste superlatiivide paugutamised igakordselt kerge skepsise esile ent mingi tõde on siin siiski ka olemas:

large_boracay.jpg

Vaieldamatult on tegu ühe kaunima rannaga kus mina viibinud olen ent on ta siis maailma neljas nagu näiteks see lehekülg teda peab - ei tea. Nagu ei tea ma ka seda kas tõesti listi ykkönen, brasiiliapoiste Fernando De Noronha seda kohta ka väärib. Kõik on suhteline, kõik paljuski subjektiivne listi koostaja silmis.
Ent nagu nentisin on White Beach´i näol tegu rannaga, mis nii paljudki ametivennad seljataha jätab. Kui turistide määras kergeid korrektiive teha õnnestuks - saaks veel eriti äreva koha ehkki üleliia palju pole neid õnneks praegugi.
Tõsi, peale Hiina Uut Aastat on igal pool siinses regioonis kergem hakkama saada.

  • 1 ruutkilomeeter = 100 hektarit = 0,88 ruutversta

Kirjutas Lon Rider 14:39 Sildid Philippines Tagged boracay

Saada sissekanne e-postigaFacebookStumbleUpon

Sisukord

Ole esimene, kes kommenteerib seda sissekannet.

Comments on this blog entry are now closed to non-Travellerspoint members. You can still leave a comment if you are a member of Travellerspoint.

Login