Reisiblogid Travellerspoint-is

Filipiinide kauneim linnake

24 °C

Üks Läänemere äärne väikerahvas armastab toonitada et " kaunidus/ilu on vaataja silmis ".
Puerto Princesa kohta ütleb Piibel et tegu on riigi kaunima linnaga. Palju rohelisust, prügist puhas jne.
Noh ... tuleb nentida et enam ma selliste kavalate müügijuttude õnge pole läinud.
Ega linnal midagi viga pole ent mingit erakordset, pedantset puhtust võib siiski kuskilt mujalt otsima minna. Rohelisust on siiski piisavalt, ranna-äärne promenaad lausa väga heas korras ning inimesed toredad - seega mõnda aega võib siin peatuda.

large_puerto2.jpg

Peamised liiklusvahendid on sarnaselt Boracay saarele tricycle ehk külgkorviga mootorratas ent päris palju on ka mini-jeepney´sid millest allpool paar pilti. Konkreetse puhul on tegu ühe rullnoxi poolt tuunitud sõiduvahendiga nimega "Alfred" :

large_puerto4.jpg

large_puerto5.jpg

Sarnasust Boracay saarega on vähemalt veel selleski osas et töökuulutusi on päris arvukalt tänaval jalutades silma hakanud. Ei oska küll öelda, palju meesnõudepesija ( just meest kuulutuses nõuti - ehk oli pedebaar ) kuupalk ka on ent tööd oleks.
Teisest küljest võid kuulutuse kaudu endale ka kuke hankida:

large_puerto6.jpg

Järsku üks võitluskukk, Sir ?

Täna rannapromenaadile jalutades sain tunnikese aega kuluma kohalike korrakaitsjate ühisüritust vaadates. Jäi arusaamatuks, mida me tähistasime kesk kolmapäeva päeva ent nii armee, laevastiku, politsei kui päästeameti üksused olid piduehteis. Langevarjureid visati alla, mängiti pilli, demonstreeriti varustust janiiedasi.
Veel sekund ning pisikese valearvestuse teinud langevarjur leiab end pealtvaatajate embusest:

large_puerto31.jpg

" Kandke mind oma kätel, rahvas ! "

Äärmiselt heatasemeline nii muusikalise poole pealt kui nn. lavaliikumise osas oli kohaliku mereväe puhkpilliorkester kes paarikümne mängitud minutiga jõudis nii mõnegi päris ootamatu palaga maha saada, nagu näiteks avaloona esitusele tulnud ... :

large_poerto1.jpg

Europe " The Final Countdown "

Hotellas kus peatun, pole ma mitte esimene eestlane maailma ajaloo jooksul. Suures maailmakaardis mis seina peal, oli juba ennegi üks värviline nõel Eesti kohal olemas ning süü selgus õige pea. Tõsi, üks meist kahest rändurist on pisut purjus ( olnud ) kuna vähemalt mul on neist varesejalgadest arusaamisega pisikesi raskusi :

large_poerto2.jpg

Eesti keel ? Rootsi ? Norra ? Taani ?

Homme hommikul panen aga ühe oma selle nädala kahest litakast mis peaks pärastlõunaks mind looduskaunisse El Nido väikekülla viima.
Eks näeb, mis saama hakkab.

Kirjutas Lon Rider 19:53 Sildid Philippines Tagged puerto princesa

Saada sissekanne e-postigaFacebookStumbleUpon

Sisukord

Ole esimene, kes kommenteerib seda sissekannet.

Comments on this blog entry are now closed to non-Travellerspoint members. You can still leave a comment if you are a member of Travellerspoint.

Login