Reisiblogid Travellerspoint-is

Wuhan - kunsti eri

10 °C

large_foto7.jpg

Ülelinnaline pesupäev

Eile hommikul kell pool kümme linna sisse sõites oli mu esimene mõte küll et enam mitte ühtegi rongisõitu ei siinsel maal ega üleüldse elus. Suhteliselt ränk, mõnetunnise unega öö oli oma jälje jätnud.
Esimesed muljed linnast olid vägagi positiivsed sest perenaised tundusid ääretult usinad olevat - kõik rõdud ning majade seina-äärsed olid kuivavat pesu täis. Põhjus selgus muidugi pisut hiljem sest ehkki võrreldes eelmise peatumiskohaga oli õhusaaste kordades ja kordades kõrgem - oli tulemas siiski üks harvadest päikesepaistelistest ( mõistes pilvitutest et isegi sinitaevast seletada võib ) päevadest mil pesu jõuab enne kuivada kui saaste selle mustaks määrib ja happeliseks muudab.
Hostelli end sisse seadnud, dushi võludel end taaskord üllatada lasknud, võtsin suuna kokkulepitud kohta et siinses linnas tõenäoliselt ainsana elava eestlasega, 27-aastase inglise keele õpetaja ametit pidava Kaisa´ga kokku saada.
Saime kokku, istusime maha ning rääkisime ühest ja teisest. Kui suure pesupäeva kohta küsisin, siis ütles ta et esimese kahe kuu jooksul nägi ta ühe korra sinitaevast. Mida ehk polegi nii palju. Siin üks pilt täna hommikupoolikust, mil taaskord nägi mida sisse hingad:

large_Saaste.jpg

Kaisa näol on tegu tõelise maailmakodanikuga kes on palju rännanud, kui ressursid otsakorral - korjanud vahendeid ja siis taaskord rännanud. Kaks aastat pole Eestis käinud. Nüüd siis tõepoolest siinses linnas projektipõhiselt inglise keelt õpetamas kuni detsembri lõpuni. Siis edasi, kuhu suund näitab sest tema ametiga siinsel maal nälga ei jää.
Wuhan turistile suuri vaatamaisväärtusi ei paku, seega enamus valgeid keda tänaval kohtad ongi tõenäoliselt inglise keele õpetajad sest selle teenuse järele on siinsel maal praegusel ajal meeletu nõudmine.
Veidi aja pärast saime tema hiinlannast sõbrannaga kokku kes asus meile linnas peituvaid salapaiku näitama ehk kohti kuhu naljalt ära ei eksi.
Pärast, peale enda tööpäeva lõppu liitus meiega ka Kaisa portugali päritolu poiss-sõber Ciro kelle tagasihoidlikele näitajatele: reisinud üle 100 riigis ning räägib 7 keelt - ei oska ma midagi vastu panna. Ja ma pole tõenäoliselt mitte ainus.
Käisime õhtusel toidutänaval kus head ja paremat oli igale maitsele ning suhteliselt raske oli midagi proovimata jätta. Ja et sellest veel vähe oleks, siis i-le pandi punkt kohalikus pelmeenibaaris kus suupisted valmisid meie endi silme all.
Ääretult tore päev oli kokkuvõttes ning esmalt pisut kohutanud linn sai mitmelgi moel meelepärasemaks.
Mis muidugi ei tähenda, justkui oleks tegu keskkonnaga kus ise elada sooviks. Aga paar päeva mööda saata võib vägagi.
Homme hommikul võtan aga suuna rongijaama sest paar päeva kogetud vintsutused on taaskord meelest läinud. Seekord kasutan siiski kiirrongi teenust mis võtab suuna Shanghai poole ja peaks 850 km pisut üle viie tunniga läbima.

large_Foto.jpg

Dream City boheemlasbaari juures toimus fotoshessen

large_foto4.jpg

Õhtune pargikunstnik

large_7foto1.jpg

Da Vinci hiinapärane reinkarnatsioon. Tõeliselt andekas .

Kirjutas Lon Rider 02:35 Sildid China Tagged wuhan

Saada sissekanne e-postigaFacebookStumbleUpon

Sisukord

Ole esimene, kes kommenteerib seda sissekannet.

Comments on this blog entry are now closed to non-Travellerspoint members. You can still leave a comment if you are a member of Travellerspoint.

Login