Reisiblogid Travellerspoint-is

Tsikken buss

26 °C

Puerto Princesa´st väljub El Nido poole kolm suurt bussi päevas ehk hommikul kell 05.00, 07.00 ja 09.00 . Lisaks neile kaks minivan´i mäletamist mööda kell pool kaheksa ja üksteist hommikul. Suure bussi ehk klassikalise kanabussi ( inimesed, kanad, muud koduloomad, riisikotid segamini ) hind oli 350 peso´t ( u. 8 USD ) ja minivan´i oma 700. Mõtlesin et fakit, kuna hinnas on päris suur vahe – teen kohalike oludega tutvust ning lähen kella seitsmese suure bussiga.

large_poe61.jpg

El ticketo

Arvestades aga et juba peale nelja läks uni ära, siis vaatasin et jõuan isegi viiese peale ning suundusin bussijaama. Kuna aga külalistemaja perenaine magas, kedagi muud ka poole viie ajal näha polnud, tuli pisut üle kahemeetrise oradega varustatud ja seestpoolt tabaga lukus oleva värava üle ronida.

large_poe1.jpg

Veelkordne kinnitus et väravad ja tabalukud on inimeste takistamiseks

Eks perenaine võis ju hommikul imestada et kuhu see eestlane haihtunud on – õhtul läks igaljuhul koos teistega magama.
Buss tegi haruldase lükke siinsete laiuskraadide kohta ning väljus viis minutit varem kui õige aeg ent peale ma jõudsin. Väljas oli veel pime ning kerget vihmas tibutas. Kanasid-kukkesid näha polnud ent nad olid veel kerges shokis nagu pärast välja tuli.
Lisaks juhile oli ekipaazis veel kaks „võlli“ kes müüsid pileteid, aitasid tavaari katusele tõsta ning korjasid tee äärest inimesi peale.
Ilma mingi varjatud sarkasmita peab ütlema et buss oli kohalikus mõistes kiire, sest 269 km läbimisele kulus ainult kuus tundi. Selle sees oli pooletunnine söögipaus ning viimased ca. 50 km möödusid mööda auklist kruusateed sõites mil kiirus väga suur polnud.
Buss ise oli suht ok, punasest nahast istmed ja muud peensused. Õhuvahetus oli manuaalne ehk vajadusel aknad-uksed lahti.

large_poe2.jpg

El busso

large_poe3.jpg

Kuked said oma kohmetusest peatselt üle ning rapsutanud kastis sulgesid, lõid kell 06.24 esmakordselt laulu lahti. Peale seda oli neil pidevalt sõna sekka öelda.

large_poe4.jpg

Kuked kastis

Kohal olime seega üheteist paiku ning öömaja otsides küsis esimene koht 3500 peso´t ( 80 USD ) ja mitmed järgmised olid full, full, full. Mõtlesin et mis toimub ent peale väikest otsimist leidsin siiski suht ok toa 400 peso ( 9 USD ) eest.
El Nido on koht kuhu kahvanäod tulevad peamiselt kohalike väikesaarte ja nende randade pärast. Peamiselt pakutakse nelja erinevat tuuri ehk A, B, C ja D. Olenavalt tuurist kestavad need kas hommiku kella üheksast pärastlõuna kolme või viieni ning hõlmavad vähemalt viite erinevat peatust + ujumine/peesitamine + snorgeldamine + lõuna hinna sees.
Tuuripakkujaid on julgelt üle paarikümne ent taaskord ninaga õhku tõmmates haises kohutavalt. Kartellikokkuleppe järele nimelt. Kõigil hinnad samad, peso pealt. Variant A 700 pesot, B 800, C 900 ja D 700 pesot.
Sama nagu eesti kütusemüüjate puhul ehk näiliselt on konkurents ent kõigi hinnad samad. Neste veel teinekord põhjendab hinnatõusu et „ konkurentsis püsimiseks olime sunnitud hinda tõstma „ . Eks mingi loogika on siin kindlasti ka olemas.
Järgnevad kaks päeva saavadki tõenäoliselt päris tihedad olema kuna vähemalt homme lähen ühele tuurile ja kui jõudu on, siis ülehomme teisele.

large_poe51.jpg

Riis maitseb endiselt, seekord sealihaga - mäletamist mööda 47 peso´t ehk dollar

Siit lahkumine oli algselt pisut teistmoodi plaanitud ehk laevareis marsruudil El Nido - Manila ent nüüdse kava järgi olen sunnitud siiski Puerto Princesa´sse tagasi sõitma ja sealt pealinna lendama kuigi ka siinselt, kohalikult väikelennuväljalt saaks. Siinne lennuhind on siiski suht soolane.

Kirjutas Lon Rider 17:32 Sildid Philippines Tagged el nido

Saada sissekanne e-postigaFacebookStumbleUpon

Sisukord

Ole esimene, kes kommenteerib seda sissekannet.

Comments on this blog entry are now closed to non-Travellerspoint members. You can still leave a comment if you are a member of Travellerspoint.

Login