Reisiblogid Travellerspoint-is

"Ни шагу назад!"

27 °C

28. juulil 1942 aastal andis Jossif Džugašvili välja päevakäsu nr. 227 mis on tuntuks teinud teesi " (Ainult edasi, ) mitte sammugi tagasi ".
Kõik desertöörid ning mammapojad, kes eesrindel kartma hakkasid tuli kas koheselt maha lasta või leebemal juhul sõjatribunali alla anda.

Sellest teesist lähtun ka ise, koostades oma reisimarsruute.
Paratamatult juhtub siiski teinekord et pead mingisse kohta uuesti tagasi pöörduma ( nagu praeguse reisi puhul on/saab olema Kuala Lumpur ) ent valdavalt üritan vältida nii risti sõitmisi kui mõtetuid edasi-tagasi otsi. Reisiplaan tuleb koostada selline et liiguksid kogu aeg vaid edasi horisondi poole, kus terendamas õnnelik tulevik.
Aga nagu iga lihtsurelik, saan ka mina saatuse poolt aeg-ajalt nätakaid - millest viimase paar päeva tagasi.
Plaan oli mul mõistagi väga hea ning nägi ette El Nido - Manila kaubalaeva otsa kestvusega 30+ tundi. Oleks loksunud merel, vaadanud päikesetõuse/-loojanguid, vennastunud kohalikega jne.
Piibli järgi on võimalik selline küllalt pikk merereis kus magamisevõimaluste kohta kasutatakse väljendit "hullem kui vanglas" ( mis omakorda mõistagi lisas reisi atraktiivsust allakirjutanu silmis ) ehk toimub see suures ühisruumis puust lavatsite peal, ilma madratsiteta; kus söötmine on reederfirma poolt ning väljumised El Nido´st kesköösel - sooritada kahe erineva operaatoriga. Mõlema numbrid olid ära toodud. Helistasin siis Atienza Shipping Lines´i ning nemad ütlesid et väljumised toimuvad reedel ja esmaspäeval. San Nicolas Shipping´ust öeldi taaskord et väljuvad kolmapäeval ja laupäeva kesköösel vastu pühapäeva.
Viimane oleks nagu rusikas silmaaugus olnud, sest neljapäeval El Nido´sse jõudnuna oleks reedel-laupäeval kaks täispäevast tuuri laksanud ning siis väsimusest roidununa oma ahtri kesköösel laevale vedanud. Saanud vastuse et plaanipärane väljumine toimub ka sel nädalal ei hakanud ma mõistagi üle täpsustama, kas nad ka tavareisijaid kaasa võtavad. Kohapeal olles selgus et erinevalt Piibli andmetest mõistagi ei. Bingo !
Sajatused sajatatud, oli valida kolme variandi vahel:

a.) Atienza esmaspäeva õhtune laev mis oleks kolmapäeva pärastlõunal pealinnas olnud.
Mõttetu, kuna neljapäevaks on tagasilennupilet Kuala Lumpuri ning nii ei jõua Manilas olla kui loetud tunnid.
b. ) Lennata El Nido väikelennuväljalt pealinna.
Hind oli siiski niivõrd kirves, suurusjärgus 6500 peso´t ehk 150 USD et taaskord ei.
c.) tulla saba jälgevahel Puerto Princesa´se tagasi ning lennata siit pealinna.
Nii ka tegin ning ostsin esmaspäevaks, 7ndaks 1300 peso eest pileti ära.

Nüüd siis olengi siin ning üritan justunust mingeid järeldusi teha ja edaspidi väheke hoolsam oma asjatamistes olla.

El Nido kohta veel paar fakti ehk asjad mis enne sinnasõitu endale siiski selgeks tegin.
Esiteks, pangaautomaadid puuduvad ehk kõik vajaminev sularaha tuleb kaasa vedada.
Mingi võimalus seal oli vist MoneyGram´ist raha saada ent nad võtavad soliidse 8-10% vahendustasu ( mis on mõistagi ka õige - loll tulebki tema rahast lahutada ).
Teiseks, igapäevaselt on vool ära kella kuuest hommikul kella kaheni pärastlõunal.
Seletus puudub. Seega ainuke asi, mida seal teha on võimalik - ongi need kella üheksast algavad saartevahelised tuurid. Teine asi on muidugi lakkumine. Igaüks teeb oma valiku.

Lõppu veel paar eilset pilti:

large_nu1.jpg

No ja edasi ? Mõistus otsas ?

large_nu2.jpg

Vasakul - tundmatu meeskodanik, paremal - kübeke prantsuse sensuaalsust

Kirjutas Lon Rider 14:38 Sildid Philippines Tagged el nido

Saada sissekanne e-postigaFacebookStumbleUpon

Sisukord

Ole esimene, kes kommenteerib seda sissekannet.

Comments on this blog entry are now closed to non-Travellerspoint members. You can still leave a comment if you are a member of Travellerspoint.

Login