Reisiblogid Travellerspoint-is

KUL - IKA - IST - TLL

27 °C

large_Iran-Flag-..280x800.jpg

Iraani lipp

4. veebruaril, Laosesse jõudes kirjutasin sellise loo ning sinna lõppu järgneva lõigu:

" Üleüldse olen vaikselt ka lõpukulminatsioonile mõtlema hakanud ning olgem ausad – pauk võib päris pirakas tulla. Vaja on ainult üks vajalik viisa kätte saada " .

Olgugi et kõigile oma pikematele reisidele olen võtnud ühesuunapileti, millega mõistagi välistan igasugu piirangud reisimise kestvuses; olen siiski enam-vähem välja uurinud kuskohast soodsaim võimalus Euroopa pinnale oma tagument tagasi manööverdada oleks. Vastavalt sellele siis mingil määral ka graafikut seadnud.
Olin 100 % kindel et tagasilend toimub Kuala Lumpur´ist AirAsia´ga Londoni kaudu ehk kõige tavapärasem marsruut. London´ist veel Easyjet´iga Linna ning ühe otsa kogumaksuvus jääb alla 500 USD. Tuntud ja turvaline.
Siis aga, broneerides ja ostes Vientiane´st KLi piletit, jäin AirAsia lennusihtkohti vaatama ning mis ma märkasin - lennud toimuvad ka Iraan´i ning selle pealinna Teheran´i. Wow !
Teades ennemalt kahte fakti ehk Iraan´i Uus Aasta vahetub 20ndal märtsil + Trans-Asia Expressiga pääseb Teheran´ist Istanbuli nii kolme päevaga - hakkasin hoopis uut puzzlet kokku panema.
Vaja oli ainult Iraani viisa kätte saada ning Kuala Lumpur´is oli sobivasti nende saatkond/konsulaarabi olemas. Kuna 12ndal veebruaril sinna jõudnuna veetsin nii mõnedki päevad kohapeal polnud vaja muud teha kui 1+1 kokku liita ent siit alles jamad hakkasid.
Kui inimesele öelda sõna saatkond/konsulaat, mis esmaselt sellega assotseerub ? Allakirjutanule igal juhul et lisaks oma kodanike huvide kaitsele konkreetses välisriigis ka vajalike viisade väljastamine konkreetsesse riiki reisida soovivatele turistidele.
Vedasin end siis esmaspäeval, 14ndal veebruaril Iraan´i saatkonda ja järjekorranumbriga letile.
" Me ei väljasta siin viisasid " öeldi vastuseks minu järelpärimise peale. Nagu mismoodi ei ? Milleks te siin siis olete ning mida ma siis tegema pean ? " Üks võimalus on viisa lennuväljalt saada kui olete nende riikide kodanik, kelle jaoks see võimalik on " Vaadanud riikide listi, Eestit seal mõistagi polnud.
" Teine võimalus on seda läbi turismibüroo teha, kas läbi neti või siinses linnas "
Viimases polnud mõistagi midagi uut, kuna näiteks Venemaa ja Valgevene viisad käivad Tallinn´as samamoodi läbi büroode.
" Ja et kui huvi on, siis siin on ühe kohaliku reisibüroo andmed. Helista mr. Farzad´ile "

visa11.jpg

Kõne sinna ja mr. Farzad ütles et pole mingit probleemi - tule siia, võta pass ( teeme sellest koopia ), kaks pilti ning 200 USD kaasa ning saad oma viisa natukese aja pärast kätte. 200 kuradi dollarit ??? Lihtsalt teenustasu, milllele lisandub viisa enda maksumus ? Jah, selline on minu tariif.
Ma et unusta ära mees ning lõpetasin kõne. Maksta nädalase riigis viibimise eest paljast viisakulu ca. 35 USD ööpäevas tundus nii siis kui tundub ka praegu äärmiselt jabur.
Otsisin siis internetist võimalusi oma viisa ikkagi kätte saada ning leidsin sellise, nii mõnegi poolt soovitatud saidi. Kirjutasin siis neile ning kurtsin muret. Saame aidata, meie teenus maksab 49 USD ning kanna summa järgnevale kontole:

BANK ACCOUNT:

Dubai:
account no:0033368062001
swift code:nrak aeak
beneficiary:pasha emperor tourism llc
bank name :rak bank
bardubai branch
pobox:1531 dubai

Ma siis vaatsin neid andmeid: rak bank ? swift code: nrak aeak ??????? ning mõtlesin et unustage ära mehed - ülimalt kahtlane ehkki summa pole suur.
Siis istusin maha ning mõtlesin mis variandid mul õige laual on:

a.) lennata veelgi läbi London´i ning tulla nagu ontlik pereisa turvaliselt koju.
Puudus vähemalt esialgu igasugune soov, kuna alternatiiv tundus liiga ahvatlevana.
b.) lennata külmalt Teheran´i lennujaama ning öelda et siin ma nüüd olen ja et olgugi et Eesti listis pole - andke mulle viisa.
Ilma mingite probleemideta oleksin võinud selle lükke ära teha ehkki tulem oli tõenäoliselt juba ette teada. Oleksin olnud õhtul kell üheksa riigi pealinnas, kes sind maale ei lase ent samas puudub ka edasilennu pilet. Nokk ja saba mõlemad kinni.
c.)minna uuele ringile ning loota ametnike härdusele.
Paraktiliselt ainuke reaalne variant.

Ja tagasi saatkonda.
" Me juba ütlesime sulle et siit sa viisat ei saa. Kui mr. Farzad´i teenustasu käib üle jõu ning netti ei usalda - ei saa sind aidata. Sa võid külmalt Teheran´i kohale lennata ning piirivalvuri hea tuju korral isegi viisa lennujaamast saada ent me ei garanteeri midagi ".
Ok. Mis siis edasi ?
Mõtlesin siis et fakit - lähen kõnnin Farzad´i büroosse ise kohale sest siiani oli suhtlus telefoni teel toimunud.
Kohale ning taaskord oma murega lagedale. Ok, aitame - 200 dollarit. Ma et ei fakk, sellise summa maksmiseks puudub igasugune soov ja loogikagi. No ok, kui sa just nii väga seda viisat soovid, siis teen 150ga sulle ära. Ma et ei-ei - ikka veel mõttetu summa. No palju sa siis maksaksid ? (Nagu turul ikka kus üks pool soovib osta ja teine ehk isegi müüa ... ) Ma et netist saaks viiekümbiga kätte. Ei-ei, ma teeks siis ju ilma rahata tööd sinu heaks. Ma tõusin siis püsti ning seadsin end minekule. Aga milleks sa üldse sinna lennata soovid ? Seletasin siis ära et Iraani Uus Aasta ja muu värk. Mõtles natuke ning ütles et ok, vend - pelgalt sellepärast et tõesti lihtsalt pidustusteks kohale tahad sõita, teen sulle siis viiekümbiga ära. Ma et super.
Maksin siis 150 RM ära ( kurss 1 USD = 3 RM ) ning sama büroo kõrvallauas istunud Sofi küsis et kas lennupileti vastu on huvi ? Ma et no-ma-ei-tea, olen AirAsia kodulehelt vaadanud hindu ning 199 USDga saaks ühe otsa KL - Teheran kätte. Ta et ma võin sulle sama hinnaga müüa ent saaksid pagasitasu + toitlustuse kauba peale ( muidu ca. 40-50 USD juurde ). Ma et no-ma-ei-tea.
Vaatsin et siiski suhteliselt soliidne büroo tundub olevat, piletit on ju nagunii vaja ning põhimõtteliselt miks ka mitte. Võtsin seinast vajaminevad 590 RM, maksin ära ning sain suhteliselt kahtlase tseki vastu:

large_visa21.jpg

Niimoodi siis alustasingi oma reisi Filipiinid´e osa olles 250 USD suhteliselt kahtlase kviitungi vastu KLi jätnud.
Ja vaikus.
Nädal. Kaks.
Siis kirjutasin et kuulge mis toimub - lubasite ju viisa 5-7 tööpäevaga teha ?
Kuni eile hommikul tuli lõpuks vastus et siin see siis oleks - kood millega lennujaams viisa saad + lennupilet.
Ma et super. Pärast lennupileti koodi siia saidile sisendades see küll seda ei leidnud ent ma usun et tegu on arusaamatusega. Ma tõesti LOODAN seda.
Igal juhul, saanud vähemalt esialgu tunduvast heast uudisest inspiratsiooni, ostsin täna ise AirBaltic´ u 85-öiröse pileti suunale Istanbul - Riia - Tallinn 30ndaks märtsiks ära. Ehk selle päeva õhtul peaks Maarjamaa oma kadunud poja tagasi saama.

Tuli küll päris pikk sissekanne ent pikk oli ka protsess et üks suurusjärgus 7cm x 11 cm paberileht välja ajada.

Kirjutas Lon Rider 01:58 Sildid Philippines Tagged manila

Saada sissekanne e-postigaFacebookStumbleUpon

Sisukord

Ole esimene, kes kommenteerib seda sissekannet.

Comments on this blog entry are now closed to non-Travellerspoint members. You can still leave a comment if you are a member of Travellerspoint.

Login