Reisiblogid Travellerspoint-is

Filipiinid purgis

27 °C

large_fili.jpg

Paari sõnaga möödunud 16 päeva kokku võtta siis ilmselgelt jäi ajast puudu.
Kohti, kuhu oleksin tahtnud jõuda ent seekord veel ei jõudnud - jäi hulgim. Kui osade riikide puhul kus viibinud olen, olen seda meelt et võiks tõenäoliselt veelgi külastada kui selles elus aega on, siis Filipiinid kuuluvad kategooriasse - peab külastama. Niivõrd rikkalik, niivõrd erinev.
Riigis saab kiirelt ja mugavalt lennukitega ühelt saarelt teisele ning õiget hetke tabades ei maksa piletid palju midagi. 30-40 USD tunnise lennu eest paar päeva varem ostetuna pole maailma suurim röövimine.
Lisaks filipino keelele on riigis ka inglise keel ametlikku staatust omamas ning see mõistagi kergendab paljuski turisti asjaajamisi. Iseenesest kui tabelit vaadata, on tegu lausa maailma kolmanda riigina inglise keele rääkijate poolest ehk fakt mis mul enne reisi teadmata oli. Ega ka Nigeeria neljas koht koheselt pähe poleks tulnud. Eesti elanikkonnale pakutakse et robustselt iga teine peaks keelega toime tulema ning Ruanda 11 miljonilisest rahvast oleks rääkijaid 300. Toots ajaks neid noaotsaga nagu rosinaid saiast taga.
Filipiinlased ise on toredad ning heasüdamlikud. Mul ei tule küll ette ühtegi insidenti mille puhul vastupidist väita võiksin. Lahked, viisakad, alait pea laiali otsas olevat turisti aitamas.
Elu on mõistagi karm nagu juba eelnevaltki kirjutasin ent see riik pole ainuke kus vajadusel üle laipade minnakse. Pump-püssidega turvameeste osakaal kaupluste-pankade-teenindusasutuste ustel oli arvukas ning kergelt võis paralleele tuua Kesk-Ameerika rahutute väikeriikidega.
Filipiinide rahvaarvuks pakutakse pea 90 miljonit ent lisaks sellele elab-töötab ca. 11 miljonit väljaspool kodumaad. Nende rahasaadetised on tihti ainsaks rahasüstiks kodumaal elavatele pereliikmetele - töötuseprotsent liigub üheksa kandis.
Arvukas väljaspool kodumaad viibiv tööliste armee on loonud olukorra, kus suuremates lennujaamades on lisaks kohalike ja välismaiste passide omanikele eraldi passikontrolli putkad ka OFW ( Overseas Filipino Workers - piiritaguste filipiinlaste ) jaoks.

Tuleb. Minna. Tagasi.

Kirjutas Lon Rider 09:28 Sildid Philippines Tagged manila

Saada sissekanne e-postigaFacebookStumbleUpon

Sisukord

Ole esimene, kes kommenteerib seda sissekannet.

Comments on this blog entry are now closed to non-Travellerspoint members. You can still leave a comment if you are a member of Travellerspoint.

Login