Reisiblogid Travellerspoint-is

Pilet olemas

10 °C

Eile õhtul, peale luhtunud rongipileti ostu sai siis reisivõimalused üle vaadatud/mõeldud.
Üks variant oleks veelgi olnud rong võtta ent sõita sellega Tabriz´I linna, sealt kuidagi piirile ja sealt juba Türgi poolt edasi. Täiesti reaalselt teostatav sest Tabriz´e läheb ronge per päev hulgim ent samas polnud ma väga kindel kas sellist keppi ikka ette võtta viitsin. Reisi algfaasis ehk jah, nüüd hakkab seiklusjanu juba pisut vaibuma.
Siis vaatasin lennupileteid.
Hind suurusjärgus 300+ USD ning olenevalt vahemaandumise kohast ( kas Bakuu või Ankara ) kestab lend 4 -10 tunnini. Reaalne ent mõttetult kallis.
Hommikul võtsin siis ette tee Tehrani läänepoolsesse ( lisaks veel ida- ja lõunajaam ) bussijaama.Valdavalt opereeritakse sealtki kodumaa liine ent saab ka läänepoolsetesse naaberriikidesse plus põhjas asuvatesse Jerevan´I ja Bakuu´sse.
Leidsin siiski neli kompaniid kes ka Istanbuli reise korraldavad ning uurisin neilt hindasid, vabade kohtade olemasolu ning sõidu kestvust päevades või õigem oleks öelda tundides.
Mõnel olid kohad lähipäevadeks juba välja müüdud ent paaril siiski veel riismeid järgi ning ühe operaatori käest siis soetasin ka pileti. Oleks pidanud küll pass ka kaasas olema ent suutsin selgeks teha et saab ka ilma ning pileti Kaido Estonia nimelisele kodanikule välja kaubelda.
" Kas Kaido on perekonnanimi ja Estonia eesnimi ? " " Jah "
Piletihind, olenemata kompaniist, kõigil sama - 850 000 riali ehk 85 USD. Mõni teine hakkaks siin kartellikokkuleppet kahtlustama ent mina mitte. Ma arvan et need hinnad on juhuslikult kõigil samad.
Sõlmisin siis lepingu Asre Iran nimelise kompaniiga ning diili järgi on väljumine uue aasta teisel päeval ehk 02.01.1390 ( mõistmatutele: 22.03.2011 ). Väljasõit kell 13.00 ning sõidu kestvuseks öeldi 40 tundi . BUAHAHAHAA ! Elu pikim bussireis on tulekul.
Praeguste plaanide järgi olen selle reisi viimase kahe nädala jooksul seega kuus ööd Teheran´is, siis kaks ööd bussis ja lõpuks veel kuus ööd Istanbul´is.
Mõtlesin et võiks alguses kasvõi pealinna Ankara´sse sõita ning seal paar ööd olla siis loobusin ära ning otsustasin pigem lõpu rahulikumalt võtta.
Ma ei pea kellegile ei enam ega ka üleüldse midagi tõestama.

large_pil21.jpg

Reisijateveolepingu mustand Kaido Estonia nimelise kodaniku transportimiseks …

large_pil31.jpg

… suhteliselt selgelt fikseeritud reisi ja istekoha valimine …

large_pil11.jpg

… ja lõpp-resultaat väljumisele 02.01.1390 , istekohaks nr. 30 nagu näha

Kirjutas Lon Rider 18:36 Sildid Iran Tagged teheran

Saada sissekanne e-postigaFacebookStumbleUpon

Sisukord

Ole esimene, kes kommenteerib seda sissekannet.

Comments on this blog entry are now closed to non-Travellerspoint members. You can still leave a comment if you are a member of Travellerspoint.

Login