Reisiblogid Travellerspoint-is

Al-Kaido

12 °C

large_ur.jpg

Kui lugejad on seda meelt et siinsete elanike õhtud teleri ääres mööduvad Võsapetsi, Krimi ja Tantsud tähtedega saadete saatel, siis päris nii see siiski pole.
AlJazeera on kanal mis esimesena hommikul sisse lülitatakse ja viimane, mis enne magamaminekut osaks saab.
Elame ju ka muidu rahutus piirkonnas ent viimaste kuude sündmusi arvestades seda enam. Viimaste päevade jooksul Liibüa´s aset leidvad sündmused on peamiseks jututeemaks kui kasvõi hommikul pagari juurde saia järgi minnakse.
Valdavalt ollakse muidugi seda meelt et Gaddafi peab kõrvale astuma ning riigi oma ikkest päästma ent samas jagatakse ka paljuski minu seisukohta et tegu on koalitsioonivägede PR-kampaaniaga sest viimaste aastate ebaõnnestumine siinses regioonis on kuidagi vaja ju maha pesta. Ning mis võiks veel paremaks võimaluseks olla kui käesolev Taaveti ja Koljati mõõduvõtmine.
Üle kümne aasta on Bin Laden´it Afganistan´i mägedes taga aetud ning riiki demokraatiat viidud - tulemit teame me kõik.
Kui keegi arvab et valge ( ameerikamaa ) mees on siinses piirkonnas kõva valuuta - siis ei, ta pole seda mitte. Ja olgem ausad, olen seda ka omal nahal tunda saanud, kehastudes tõenäoliselt nii mõnegi kohaliku silmis justnimelt Suure Lombi Taga asuva Kurjuse Kantsi valgenahaliseks esindajaks.
Mul on olnud ääretult palju tõeliselt meeldivaid kontakte kohalikega ning räägin neist peatselt ent samas on paaril päeval aset leidnud ka intsidente, mis allakirjutanu pokkerfeisi pettes oleks võinud ka kuidagi teistmoodi lõppeda kui nüüdselt, rahumeelselt.
Viha ja vimm ameerikamaa vastu pole midagi uut ent seda ise kohapeal kogeda siiski kogemuseks uueks.
Olen üritanud järele mõelda ent pole vist kunagi tundnud sellist episoodilist rassismi oma nahavärvi tõttu.Võtame kasvõi juhu mil sind su nahavärvi tõttu keeldutakse poes teenindamast ning näidatakse pärsiakeelse jutuvada saatel ukse poole. Mingil hetkel hakkad isegi järjekordse “ nõgi “ tundeid taipama, kui ta mõne Tartu “ kuulipea “ ( english skinhead ) hammaste vahele pelgalt oma nahavärvi tõttu jääb.

Praeguseks on jänkide Iraani-suunaline agressioon seoses siinse riigi arendatava tuumaprogrammiga pisut vaibunud ent pole vaja suurem shamaan olla, mõistmaks kes võimaliku sõjalise kontakti puhul nossu oleks saanud.
Ning kuigi ka kohalikud ise väidavad et religioon on siinse riigi suurimaks pidurdavaks jõuks - faktoriks mis arengut takistab, on see mõnel teisel puhul vastupidise toimega.
Ajatolla´d oma mõjujõuga saavad kogu riigi vajadusel püssi alla ning selleks et Kalashnikov´i päästikut vajutada - pole vaja isegi relva enda pikkune olla.
Usun et siin mu jutte 700-aastasest orjarahva staatusest ning sellest et peame rahumeelselt oma isanda kintsu kraapima, ükskõik millist alandust ka osaks saame - eriti ei mõisteta.

large_urvad.jpg

Kevad on linnas

Kirjutas Lon Rider 09:39 Sildid Iran Tagged teheran

Saada sissekanne e-postigaFacebookStumbleUpon

Sisukord

Ole esimene, kes kommenteerib seda sissekannet.

Comments on this blog entry are now closed to non-Travellerspoint members. You can still leave a comment if you are a member of Travellerspoint.

Login