Reisiblogid Travellerspoint-is

Ali Baba ja kuskil 58 röövlit

12 °C

large_ali11.jpg

Ali lauluhoos

Hiinas, Guangzhou´s olles sattusin samasse dormituppa iraanlasest mehega kes tutvustas end Ali Baba´na. Mingil hetkel oli taaskord tunne et viibin Varjatud Kaameras ent asja täpsustades paljastus mehe nimi siiski Ali Babaei´ks.
Tulime ääretult hästi omavahel toime ning olgugi et kõik maailmavaatelised tõekspidamised just 100% ei kattunud - ei välistanud me praeguse elu jooksul uuesti jällenägemist.
Iraan´i küllakutse kohta ütlesin et väga võimalik et see mõne aasta lõikes ka toimub, sest siinset regiooni on mu alatine soov külastada olnud. Iseenesest olin juba paar aastat tagasi lähedal Lähis-Ida külastamisele ning selleaegne Helsinki saatkonnast saadud Iraani viisa olemas + ühesuunapilet Tallinn - Istanbul ostetud ent … Kuskil kümme päeva enne äralendu mingi seitsmenda meele hoiatades ei leidunud püksist enam piisavalt cojones´eid.
Ehk tegin siis reisi tühistades õieti ehk ei.
Kuna aga juba nüüdse reis epiloog muutus, saatsin Alile kirja ning küsisin et mis oleks kui juba nüüd, seda enam et tulekul on Iraan´i aastavahetus.
Sobib ideaalselt tuli vastus ning nii ma siis viisaasju ajama hakkasin.
Nüüd siis peatungi tema pool juba viiendat päeva ning paar päeva veel ees. Kuna tal on oma väike pood pidada, aastavahetusega on vaja arved raamatupidamise jonksusaamiseks korda saada - on ta teinud päris pikki päevi ning sellevõrra on jäänud mulle palju aega ise ringi vaadata. Viimane on muidugi ainult positiivne, sest mulle on meeldinud alati omi radu käia ehkki nagu mainitud praegusel juhul pole kõik rajad aasal tantsimisega võrdunud.
Õhtuti samas on ta aga alati sõbrad küll kutsunud, kohaliku samakat Arag´i alkovaba õluga lahjendatud, söödud - pilli mängitud - lauldud. Ainult positiivsed kogemused nii võõrustajast kui tema sõpradest.
Kuna homme on aasta esimese päeva puhul ka erasektoris üldjuhul vaba päev, pidime Teheran´ist põhjapool asuvatesse mägedesse sõitma ning pisut kohaliku külaelu ning tema sealsete sõpradega kohtuma. Traditsiooni kohaselt on ju algava aasta esimene päev selleks mil sõpradel-tuttavatel külas käiakse ja kõike paremat algavaks aastaks soovitakse.

large_ali2.jpg

large_ali31.jpg

Kirjutas Lon Rider 10:58 Sildid Iran Tagged teheran

Saada sissekanne e-postigaFacebookStumbleUpon

Sisukord

Ole esimene, kes kommenteerib seda sissekannet.

Comments on this blog entry are now closed to non-Travellerspoint members. You can still leave a comment if you are a member of Travellerspoint.

Login