Reisiblogid Travellerspoint-is

Aasta uus

11 °C

Kõigepealt siis palju õnne 1390. aasta algamise puhul !
Aastavahetus ise kujunes vaikseks kuna siinse presidendi käsul olid kõiksugused ilutulestikud keelatud ning põhjust pole vaja mõistagi kaugelt otsida. Arvestades kahte asja ehk presidendi ebapopulaarsust ning üleüldist pingelisust siinses piirkonnas - oleks rõõmujoovastus mingil hetkel pööbli samasuguseid asju tegema saanud kui praegusel ajahetkel Sanaa´s või Damascus´es. Parem seega juba kõik ära keelata.
Teist perioodi ( 2009. a valimistel saadud 62% häältest tunduvad kohalikele enam kui kahtlased ent nagu ikka siin elus - faktid loevad ) istuv president Mahmoud Ahmadinejad pole väga soositud ning suurt üllatust siit otsida ei maksa. Aastaid kestev jama oma tuumaprogrammi ümber, ebastabiilsus riigis ning suhteliselt kahtlasi teid minevad toornaftatulud on peamised süüd, mis kohalikud talle süüks panevad. Seljataga väänatakse tema perekonnanimest Ahmadinejad nimi Ahmagdinejad ( ahmag pärsia keeles - loll ) ent mehe nimi on teatavasti asi mille kallale ei maksa minna. Loom kellega istuvat presidenti kõige rohkem võrreldakse on siin:

large_ees.jpg

Pildil olev loom pole milleski süüdi ( toim. )

Loomulikult on Liibüa´s toimuv siinsete elanike kõrgendatud huvi all ent eelkõige lähevad praegusel momendil korda siiski naabermaas Süüria´s toimuv.
Liibüa olukord jõudis muidugi ülikiirelt sellesse järku kuhu ta liitlasarmee plaanide kohaselt jõudma pidigi ehk ÜRO mandaadiga saadud lennukeelust edeneti kiirelt järgmisele levelile ja hakati tuld andma.
Samas, kui suurem osa ameerikamaa lõukoertest eesotsas eesti debiilikust välisministriga asja heaks kiidab - võib ükskõik mis põhjustel ükskõik missuguse suveräänse riigi vastu turmtuld rakendada.
Meedial on julm jõud ning pööbliga teatavasti manipuleerimine ülilihtne - seega lollid väited tsiviilelanike kaitsest kõlbavad paljudele. Tekib siiski õigustatud küsimus miks näiteks Egiptuses suunas tuld ei antud või nüüdsel puhul Jeemenis või kasvõi siinsamas, Süürias ?
Vastus on väga lihtne.
Võtame Liibüa riigi hinnanguliselt maailma suuruselt üheksandad naftavarud, seda et nende päevane toodang oli enne kriisi suurusjärgus 1,5 miljonit barrelit ( olles nüüdseks langenud 400 000 peale ) ehk suurusjärgus vaevalised 2% naftatootjate päevasest varust, sellest et naftakompamiid on natsionaliseeritud ning kasum jookseb riigile - liidame 1+1+1 kokku ning saamegi aru miks just Liibüa´s niivõrd aktiivselt sealseid tsiviilisikuid kaitsta on vaja.
Ameerikamaa, olles juba praegu Hiina rahast enam kui sõltuv , uhkus ei lase olukorral lõpmatuseni kesta. Seetõttu viiakse juba kümnendat aastat demokraatiat Iraak´i ( maailma suuruselt neljandad naftavarud ), seetõttu hoitakse oma lennukikandjaid Vahemeres ning antakse turmtuld suveräänse Liibüa pihta.
Ameerikamaa huvi on maailma olukord ebastabiilsena hoida ning nad teevad kõik endast oleneva et pingekolletes olukorda ka edaspidi destabiliseerida. Mitte midagi vähemat.
Lolle vabandusi uskugu need kes seda soovivad.
Minu ameerikamaa austus muudkui kasvab - ma lihtsalt ei saa sinna midagi parata.
Tuleb lihtsalt oma südame häält kuulata ning mitte tunnetele vastu seista.

Kirjutas Lon Rider 19:16 Sildid Iran Tagged teheran

Saada sissekanne e-postigaFacebookStumbleUpon

Sisukord

Kommentaarid

Head uut aastat :) Mitmes uus aasta see sul 4 kuu jooksul on ka? Ja huvitav, kas see su vanusele ei avalda mõju :p ??

autor U.

Peaks olema kolmas selle reisi jooksul ja kui oleks veel pisut kannatust, saaks paari nadala parast ka Tai uut aastat Sonkrani veeta :)
Arvad siis et iga uue aasta saabumisega tuleb ka vanust aasta juurde ? Noh, tegelikult suht loogiline - pean nyyd arvutama hakkama ... :)

autor Lon Rider

Selline ketserlik mõte tuli :) et sa justkui teed ajarännakut seal nende aastavahetustega ja tagasi tuled ikka endiselt noorena, mis pagan!!? :)) Miskit peaks ka sulle külge haakuma... mõned aastad, süvenev otsmikukurd, väike hõbedane karv su läikival pealael vms ...

autor U.

Su mottekaigus on oma iva ja ara arvagi et mingeid muutusi toimunud pole.
Samas - elame tehnikaajastul.
Photoshop on asja nimi ...

autor Lon Rider

Comments on this blog entry are now closed to non-Travellerspoint members. You can still leave a comment if you are a member of Travellerspoint.

Login