Reisiblogid Travellerspoint-is

Konstantinoopol ( artistinimega Istanbul )

11 °C

large_ist1.jpg

" Mani daa, Istanbul kuud. Mani nõu, Istanbul nõu kuud. "
Niimoodi võttis riigi suurimas ning mõjuvõimsama linnas valitseva olukorra kokku öine taksojuht kui temaga majutusasutuse poole sõitsin. Oli neljapäev ja kell näitas neljandat öötundi kui lõpuks Teheran´i bussiga linna jõudsime ning iga roju oma koju minema hakkas.
Alguses tekitas pisut segadust taksojuhi poolt küsitud sõiduhind ca. kolmekildisele distantsile mis tema sõnade järgi oli " faiv-ten lira " ning turisti imestades kuidas saab kolm kilti 50 liir´i maksta ( ca. 35 USD ) jõudsime pärast mitmeid ülepärimisi selgusele et faiv-ten tähendab meil ikkagi 15 liir´i.
Olgugi et riigi pealinnaks on keskosas paiknev Ankara, on tähtsaim finants- ja kaubavahetuskeskus juba iidsetest aegadest Posporuse väina ääres paiknev Istanbul, kunagine Konstantinoopol. Olles ajalooliselt kunagi ka maailma suurim linn olnud, öeldakse nüüdseks elanike arvuks suurusjärk 12 miljonit.
Istanbul on teatavasti üks kahest maailmas olevast linnast mis samaaegselt kahel kontinendil paikneb. Teine on teatavasti väikelinn Rapla ent kui Rapla ühendab omavahel Lõuna-Ameerikat ja Aafrikat, siis Istanbuli osaks jääb Euroopa ja Aasia liitmine.
Linn oli eelmisel aastal koos sakslaste Essen´i ja ungarlaste Pecs´iga Euroopa kultuuripealinnaks ning selles suhtes saan reisi lõpuks hea võrdlusmomendi mil lendan eelmisest kultuuripealinnast selle aasta Tallinn´a.
Nagu juba mainitud sai, oli Konstantinoopol kunagi maailma suurim kaubasadam ning shoppamine pole ka nüüdseks oma aktuaalsust kaotanud. Praegugi on käimas 40-päevane ostufestival mis on arvukalt ostuhulle ka teistest maadest kohale toonud.
Ilm on kevadine, sooja päeviti tõenäoliselt juba +15.
Kõvemad mehed panevad juba shortsidele rõhku, allakirjutanu on siiski veel äraootaval seisukohal.

large_ist2.jpg

Kirjutas Lon Rider 18:45 Sildid Turkey Tagged istanbul

Saada sissekanne e-postigaFacebookStumbleUpon

Sisukord

Ole esimene, kes kommenteerib seda sissekannet.

Comments on this blog entry are now closed to non-Travellerspoint members. You can still leave a comment if you are a member of Travellerspoint.

Login