Reisiblogid Travellerspoint-is

Ameerika

10 °C

large_kiirus.jpg

Olen veelgi sellel arvamusel et öörongid ei ole inimese parimad sõbrad.
Seevastu kiirrongide vastu pole mul midagi ning 850 km teekond Wuhan´ist Shanghaisse möödus sujuvalt. Ülikiirusi rong ei aretanud ent 250 km/h liikus aeg-ajalt edasi küll – tõenäoliselt oli selles punktis piirang peal.
Kuna rong saabus hoopis teise jaama millese mina arvasin selle saabuvat, siis oli pisut tegemist et majutusasutust leida, arvestades et head linnakaarti ka käepärast polnud ent lõpuks siiski kõik lahenes. Ma polegi aru saanud ent kolm raudteejaama on linnas küll ja see kuhu mina saabusin oligi vist ainult kiirrongidele mõeldud. Üldse olen ma siin omaette mõtisklenud et kuna Pekingis oli neli raudteejaama ja siin vähemalt kolm, tuleks ka Raplasse paar tükki juurde ehitada, sest ühe jaamaga naerdakse sind maailmas lihtsalt välja. Pean vist linnavalitsusse kirjutama.
Linn ise on muidugi suhteliselt kaugel hiinamaast ning nii ameerika kui olla võib ent mulle meeldib. Esimest korda selle reisi jooksul kohtasin viisakat hiinlast kes vabandas oma sobimatu käitumise pärast ja esimest korda lasi autojuht turist üle tee. Väiksed sammud indiviidi jaoks ent suured ühiskonnale.
Täna jalutasin niisama linnas ringi ning millegi erilisega ei tegelenud ent homme katsun pisut aktiivsem olla.

Sellel pildil on killuke linna peamisest jalakäijate ja shopingutänavast Nanning Road´ist ( vaste Pekingi Wangfujing´ile ) õhtuses tuledesäras:

large_shanghai1.jpg

Siin aga vaade Lujiazui kvartalile kus paikneb õige mitu õige toredat ehitist. Pildi keskel näha olevasse, siniste raamidega ümbritsetud Shanghai World Financial Center´isse ja selle 474 m kõrgusel asuvasse vaateplatvormi on ühel päeval kavatsus ka minna. Pilt natuke petab sest SWFC on 494 kopikatega kõrge ent vasakus ääres olev Oriental Pealt tower 468 m. Sealne kõrgeim vaatekoht paikneb 350 m kõrgusel.

large_shanghai2.jpg

Kirjutas Lon Rider 07:19 Sildid China Tagged shanghai

Saada sissekanne e-postigaFacebookStumbleUpon

Sisukord

Ole esimene, kes kommenteerib seda sissekannet.

Comments on this blog entry are now closed to non-Travellerspoint members. You can still leave a comment if you are a member of Travellerspoint.

Login