Reisiblogid Travellerspoint-is

Kadunud poja tagasitulek

18 °C

large_2.jpg

Laubaa hommikul kell üheksa eiemm

Start oli planeeritud kuskil kella viieks ent kuna udu oli niivõrd mehine et siil polnud ainuke kes seal eksinuna ringi müttas, tuli paaritunnine kompromiss teha.
Teisest küljest - 63. aasta suvel tuli enne reisi alustamist hommikul kitsesid ja pussnuge alla, seega läks praegu veel hästi.
Suvepealinn selja taha jäänuna, mõõtsid autorattad lätimaa esimesi meetreid kella üheksa paiku ( ja viimaseid loetud tunnid hiljem ).
Suund sai siis Daugavpilsi võetud ehk sihikule läänepoolseim, Silene piiripunkt.

large_1.jpg

Niggale viski ?

Piiri peal läks kõik ladusalt ja olin viie minutiga üle. Oot kurat - või oli see viis tundi ?
Olles näinud ja loendanud enda ees 28 sõiduautot panin diagnoosi et mõne tunniga saab ilusti üle kuna viie auto kaupa lastakse patsiente edasi. Diagnoos osutus siiski ennatlikuks ning vägagi valeks nagu välja tuli ning esimese kolme tunniga ei toimunud muud kui nende vähestegi ihukarvade liibumine nahkistmete vastu +25 päikselõõsas.
Minu ees oli üks teinegi eesti numbrimärkidega auto kelle pereisa täitis kõik Maarjamaa turisti tunnused : üle vöö rippuv soliidne õllekõht peidetuna sinise valge suure kirjaga EESTI t-särgi ja vöökoti taha feat. valged spordisokid rihmiksandaalides.
Piiri viimane kontrollija oli ca. 40ndates tõsise olemisega kiilanev ning rangete prilliraamidega härrasmees kelle küsimusele riiki sissesõidu eesmärgi kohta otsustasin pisut huumoriprisma abi kasutada ja ütlesin et sõidan oma poiss-sõbrale Minski külla ent laupäeva pärästlõuna polnud mustaks huumoriks sobiv. Teisest küljest - kes ütleb et see huumor oli ? Ajad on ju muutunud ning pillerkaar käib vikerkaare all nonstopina.
Oli mis oli ent viie tunniga sai piin läbi ning Valgevene võttis oma kadunud poja Euroliidust tagasi.
Peale piiri oli ca. 14 km rekkarivi ning ei kadesta viimasena olnud lätakast rekkamehe saatust. Jõuludeks saab ta siiski ehk koju.
Iseenesest muidugi mis aasta jõuludeks.
Esimese öö peatuspaigaks sai valitud Navapolatski pisut üle 100 000 elanikkonnaga väikelinn.

large_3.jpg

A gde Rapla ia sprashivau ???

Polnud just suurem asi turismimeka ent kõrval asuv Polatsk pretendeerib oma linna keskel asuvas pargis püsti pandud postamendiga Euroopa mandriosa keskpunktile.

large_4.jpg

Vale puha

Mis on muidugi vale.
Õige keskpunkt asub Rapla külje all Hagudis.

Kirjutas Lon Rider 12:16 Sildid Belarus

Saada sissekanne e-postigaFacebookStumbleUpon

Sisukord

Ole esimene, kes kommenteerib seda sissekannet.

Comments on this blog entry are now closed to non-Travellerspoint members. You can still leave a comment if you are a member of Travellerspoint.

Login