Reisiblogid Travellerspoint-is

Pealinna bulevardid

24 °C

large_9021.jpg

Kolmas päev pealinnas.
Minsk mulle meeldib, ei hakka salgamagi ehkki ka siin leiab mitmeid eri tasandeid. Kesklinna puhtaste bulevardide keskelt pääseb veerandtunnise autosõiduga kohalikule Lasnamäele kus nn. Teine Valgevene laseb rõõmsalt elurõõmudel maitsta. Kõigile niisiis midagi.
Tahaksin ümber lükata ka väite justkui peatuksin taaskord Europe Hotel Minsk´i 285 eurose letihinnaga kaheses. Eip, ma ei tea kes sellist laimu interwebis levitab.
Värskelt avatud Hostel Viva on peatuspaigaks ja mõnusaks selliseks. Võiks ehk väljendada sõnadega hea ja kodune peatumispaik kesklinna vahetus läheduses.

large_1032.jpg

Üleeile põhja poolt Minskisse sõites oli aega ( ning tahtmist ) ja keerasin täiesti suvalises kohas peatrassilt kõrvale kerget saitsiingut tegema. Antud avantüüriga avastasin siis selle et kuigi siiamaani olen Valgevene teid pea taevani kiitnud, siis rohi päris nii roheline siiski pole.
Vähemalt mulle said osaks teelõigud mille puhul on ilmselge et olin esimene valge inimene kes sinna sattus ning kahtlen siiralt et ka üleüldse esimene inimkonna esindaja.
Peatrassid on aga veelgi suurepärases korras ning 70-eurosendise 95E bensuliitri hinnaga neil kulgeda lust.
Piirkiirus on 80-100, olenevalt teelõigust ent kui natuke kannatust jätkub tuleb ära oodata mõni tagant lähenev kohalik lendur, kes sulle kaugtuledega vilgutab et tõmba na...i turist ning siis sellele sappa võtta. Edasi jõtkub sõit juba 130-140 km/h ees uimerdavad kohalikud aupaklikult teed andmas.
Mente pole vaja sel juhul karta sest esiteks hoiatavad vastutulejad juba kilomeetreid enne patrulli tööposti sind tuledega ja teiseks - kuna oled lenduri taga, võetakse tema eest maha.
Eile räägiti uudistes et lähitulevikus on eesmärgiks osadel teedel piirkiirused 120 ja valitud lõikudel ka 140 km/h tõsta ent ei oska öelda, millal see olema saab. Autojuhtidelt gallupit tehes arvamust küsides oli vastuseid muidugi raske arvata.
Tallinlased, kas tasuta ühistransporti soovite ?
Lapsed, kas kommi soovite ?

large_943.jpg

Karu Kapital

Ühe öö olen veel vähemalt siin, siis vaatab.
Viisat veel mõned päevad on järel ent millagi tuleb kurss siiski lõunasse võtta.
Ilmad on ilusad, päeval +25+26, öösel +15.
Siin Minsk, Valgevene - otse diktatuuri hällist.

Kirjutas Lon Rider 22:33 Sildid Belarus

Saada sissekanne e-postigaFacebookStumbleUpon

Sisukord

Ole esimene, kes kommenteerib seda sissekannet.

Comments on this blog entry are now closed to non-Travellerspoint members. You can still leave a comment if you are a member of Travellerspoint.

Login