Reisiblogid Travellerspoint-is

Vahetub riik ning ka palju muud ent millelegi võid siiski ki

34 °C

large_tee2.jpg

Neljapäeva hommikul pakkisin oma kodinad kokku ning võtsin kursi lõunasse, esialgu Gomeli suunda.
Ees ootas ca. 700 km teelõik ning omamata mingisugustki ettekujutust kaua piiril aega võib minna, siis x arv reisitunde.
Valgevene pool läks sujuvalt ning paari lenduri taga paarutades möödusid sealse riigi 350 km kiiresti. Viimased tankimised odava bensuga ning piirile.
Oma imestuseks polnud mu ees ühtegi autot ning olgugi et neid Ukraina poole peal mõned ees ootasid, möödus kogu protseduur vähem kui tunniga ( mis on omavahel öeldes väga kõva sõna ).
Ukraina sisenedes on iga kord kerge ootus et midagigi oleks nende vahelejäänud aastatega paremuse poole muutunud ent ei - mõnes asjas võid siiski kindel olla. Teede olukord, löökaugud nendes ning hullumeelne kihutamine + hulkuvad koerad on esimesed asjad mis silma torkavad ja ma ei üritagi väita et see äratundmisrõõm niivõrd tore oleks.
Teisest küljest olen endale niivõrd paksu naha küll kasvatanud et siinne liikluskultuur verest välja ei tohiks viia, teisest küljest inime ikka loodab.
Ma ei oska öelda kas selle venna päev sai päästetud ( või nädal või kuu või aasta või kogu ülejäänud elu ) kes kaks sekundit mul perses oma õmblusmasinaga sõites ning veenduses et vastutulevate autode voor on pidev, tegi manöövri paremale ning tuiskas sealt kuskil 100 km/h kiirusega mööda lüües üles tolmu ent eelkõige igas kaliibris kive turisti esiklaasile - ma tõesti ei tea seda.
Olen alati öelnud et mina pole miljardite liigutaja ning iga sekund seega arvel pole - temal oli.
Turistile korralikult kotid taha ja adjöö.
Mul pole eriti unistusi kuna pole suuremat unistaja tüüpi sest elada oleks vaja siiski reaalsuses ent üks võike soov on hakanud siiski idanema. Nimelt tulla üks ilus päev kellegi teise autoga mis võib väga hästi olla ka suvaline õmblusmasin, siinsetele teedele ja lasta samamoodi rivitult nagu kohalikud seda teevad. Enda autost on kahju ent mõisa köiel laseks mõnuga lohiseda.
Peale kergeid pause olin õhtuks siiski kohal ning jällenägemisrõõm muidugi ääretu. Seekordki katsun vähemalt nädala paigas olla et järgmiste aastate süümepiinad taaskord väiksemad oleksid.
Päeviti on auto näidanud välisõhuks +37 ning veel õhtul kella 23 ajal +29 ehk pole paha! ütleks mõni teine mees.

large_tee1.jpg

Kohalik hop in-hop off osades citz´n´õhva feat. Volga´n´järelkäru

Kirjutas Lon Rider 07:40 Sildid Ukraine

Saada sissekanne e-postigaFacebookStumbleUpon

Sisukord

Ole esimene, kes kommenteerib seda sissekannet.

Comments on this blog entry are now closed to non-Travellerspoint members. You can still leave a comment if you are a member of Travellerspoint.

Login