Reisiblogid Travellerspoint-is

Kuidas Ida-Saksa meesturist Idamaade Veneetsiat otsimas käis

9 °C

Natuke kultuuri ei teeks paha. Mõtles turist hommikul.
85 km kaugusel asuvat Suzhou´d on kirjeldatud kui Idamaade Veneetsiat tänu oma rohkearvulistele kanalitele, sildadele ja kõigele sinna juurdekuuluvale. Ning et sellest veel vähe poleks – linn on kuulus ka oma rohkearvuliste aedade poolest. Samuti pidavat seal elama hiinamaa kaunimad naised kuna, kuna verd on enim segataud justnimelt selles piirkonnas.
Ok.
Teinud hommikul kohustuslikud suveniiriostud ( järgmistele teadmiseks et parim piirkond on tõenäoliselt Yuyuan Garden´i metroopeatuse lähedal ), võtsin pärastlõunase rongi et õhtusi kanaleid nende tuledesäras paremini tabada.
85 km raudteed möödus 24 minutiga ( tipp-kiiruseks 326 km/h ) ning linna jõudes nr. 50 bussiga keskele. Mida aga polnud – olid veneetsialikud kanalid. Jah, ümber kesklinna lookles üks suurem kanal ning selle sees hulk väiksemaid; jah ka sildu oli vastavalt palju ent veneetsiast oli asi kaugel.
Aiad, kus käisin, olid enam-vähem ehkki ka siin oli soovmõtlemine suutnud ootused suuremaks kruvida.
Mille aga eest leidsin, oli läänepoolses linnaosas meeletu pulmapisness. Mitme kvartali jagu kleidipoode, pulmakontoreid, juveeliärisid, kõike-kõike. Tuleb siis tõesti välja et sealses linnas ( pisut üle 5 miljoni ) elavadki riigi kaunimad pruudid kes viimseni ära võetakse. Seega, kui keegi teinegi on allakirjutanuga sama meelt et hiina naised on maailma parimad – sihtkoht on teada.

large_pruut3.jpg

Pulmakontor

large_pruut.jpg

Salapärane maskiga pruut. Silmad avatakse keskööl.

Kirjutas Lon Rider 17:27 Sildid China Tagged shanghai

Saada sissekanne e-postigaFacebookStumbleUpon

Sisukord

Ole esimene, kes kommenteerib seda sissekannet.

Comments on this blog entry are now closed to non-Travellerspoint members. You can still leave a comment if you are a member of Travellerspoint.

Login