Reisiblogid Travellerspoint-is

Päkk in pisness

20 °C

Hommikul alustasin tagasisõitu Vinnitsasse ning tegin seda Hmelnitski kaudu. Pisut pikem ring tuli ent vähemalt tee oli veidi parem niivõrd kuivõrd see siinsel maal üleüldse parem olla saab.

large_53.jpg

Peale Hmelnitskit ( valdavalt kasutatakse seda teed Poola poolt tulles Krimmi suundudes ) paistis juba kaugelt üks turistide auto kes veoka taga sõites ei julgenud sellest õieti mööda minna ehk ilmselge turisti tunnus. Lähedale jõudes osutus masinaks eestimaine ländkruiser kes väga võimalik et samuti Krimmi poole suundus. Ehk siis üle paari nädala ka midagi eestimaist kogeda.

large_55.jpg

Juuresoleval fotol on dekoratiivne korravalvur ( kes küll samuti oma eksistensiga sundis spidomeetrit kontrollima ehk täitis eesmärgi ) ent neid päris päris mente kohtab rohkem kui ehk tarvidust oleks. Koju pole päris järgi tuldud ent nagu nina välja pistad, võid kindel olla et x minuti pärast sauaga tõtt vahid.
Ma ei oska öelda kas see on ime või mitte ent siiamaani pole rahatähed omanikku vahetanud. Kiirust pole siinsetel teedel praktiliselt võimalik ületada kui just asulasiseselt üle 60 km/h ei kupata - muud rikkumised on küsitavamad. Nagu mul eelmine pühapäev Vinnitsa keskuses sõites patrulli poolt kinni pidades selgeks taheti teha et sel konkreetsel päeval võivad seal liikuda vaid oma oblasti numbrimärgiga sõidukid. Ma et mida %¤&¤/(/(())()&/%¤# ?????
Aga pääsesin n-ö. hoiatusega.
Esimesel korral kui kinni peeti, otsustasin muidugi lolli mängida ning ukrainakeelsetele dokumendi esituspalvetele reageerisin äärmiselt puises rahvusvahelises keeles. Ehk eestikeelne ja äärmiselt selge tehniline pass üle vaadatud küsis mult et kaua maal olen olnud ja kus pass on ?
Ma et passport ?
Jah, kus pass on ?
Passaporte - friend. ( ehk siis sõbra juures )
Mis friend ? Kus pass on ?
Passaporte - friend.
Kus pass on ?
Passaporte - friend.
Ai jolki &%¤/#¤"¤%, ¤%#¤#%#¤%)(/ &%¤%&/%&/( ...
Siis arutasid omavahel kohalikus keeles et mida teha ning niipalju sain nende jutust aru et tuleb patsient lähimasse jaoskonda suunata ja seal asjasse selgus tuua.
Peale seda ilmus autojuhil muidugi nii pass kui vene keele oskus välja. Vibutasid siis näpuga ning ütlesid et ärgu ma rohkem lolli nalja tehku.
Selles situatsioonis oleksin ukraina mendina ise küll teda mõnitanud turistile väänanud ja täiega - mingi paragrahvi oleks ikka leidnud. Aga ei.
Edaspidi olen siiski huumorist hoidunud, niipalju kui seal siis huumorit oligi.
Fakt jääb siiski faktiks. 2000 grivnat ( = 200 eurot ) pole selline palk millega ment ja ta pere ära elaks ning kuskilt on juurde vaja. Käivad ka kohalikud roolikeerajad ent mahlase turisti vahelevõtmine on pingo loto tsäkkpott koos diagonaalidemängu võiduga.
Tuleb ainult ruudustik üle kontrollida.

Kirjutas Lon Rider 22:06 Sildid Ukraine

Saada sissekanne e-postigaFacebookStumbleUpon

Sisukord

Ole esimene, kes kommenteerib seda sissekannet.

Comments on this blog entry are now closed to non-Travellerspoint members. You can still leave a comment if you are a member of Travellerspoint.

Login