Reisiblogid Travellerspoint-is

Suund sadamalinna

28 °C

large_135.jpg

Laupäeva pärastlõunal sai suund seega kuulsa samalinna Odessa poole võetud.
Seni ainsa visiidi sinna tegin 2007. a augusti lõpus ning mis seal salata - sellest alates on teatav kammpäki soov meeles mõlkunud.
Vinnitsast Umani ja ühes sellega Kiiev-Odessa trassi peale viiva ca. 150 km kohta mul kõige paremaid mälestusi polnud ent kas oli tegu laupäevaõhtuse suht hõreda liiklusega või pisut paranenud teeoludega ent - polnud viga midagi. Või siis on siinsed sõidutingimused juba piisavalt paksu naha kasvada lasknud.
Ühte faktorit sooviksin neile kahele siinsele blogilugejale küll rõhutada ja kes kunagi ehk sama teed pidi sõitmas on.
Mykola hoiatas mind küll ette seega ise ma seda läbi ei teinud ent kui Umani poolt trassi peale sõita võiks eeldada et kiirendusrada on tehtud selleks et sealt hooga kiirteele lennata ent siiski ei. Kiirendusraja algus on tehtud selleks et sinna STOP märk panna ja ca. 50 m kaugusele miilitsa patrull 24/7 oma auväärset tööd tegema. Nende tööpostilt näeb ilusti kes peatub seal ja kes ei ning arvestades et valdav osa Euroopa poolt tulevate (rahast rasvaste) turistide vool tuleb just seda teed pidi - pole imestada et seegi kord töötasid hästisöönud korravalvurid täistuuridel.
Mykola ütles et tavaline taks pidi olema 500 grivnat ehk 50 eurot ent tema oli välja rääkinud 150 grivnase teenustasu sest sõitis sel hetkel veel oma Oka õmblusmasinaga. Ment on ka inime ning Oka mehele tuleb siiski püksid jalga jätta.
Seega kellel üleliigene 50-eurone taskus sügeleb - võib avantüüri ette võtta.
Kiiev - Odessa kiirtee on välja jättes Odessa poolset otsa - suurepärases korras, ei hakka muud väitmagi. Selle peal sõites, ukrainamaa kuulsaid steppe õhtupäikese kumas imetledes ning miilitsa patrullposte vältides võiks arvata et tegu on iga teise normaalse riigiga.
Odessa lennujaam kuhu suund võetud sai on pisut suurem kui Kuusiku lennujaam Rapla külje all ent mitte väga palju. Ei oska öelda kui palju turistosid aastas sealt läbi käib ent fakt on see et autoga saab peaaegu välisuksest sisse sõita ning avatud uksest voorivad hulkuvad koerad sisse-välja nagu neil selleks soov vaid on. Seega ei peeta turvanõudeid mitte üleliia tähtsateks.
Air Balticu Riia lennuk jõudis õigel ajal ehk kell pool kolm öösel sisse ja edasi oli vaja majutusküsimus miljonilinnas lahendada. Hotel Zirka kuhu suund võetud sai pakkus administraatori sõnade läbi sellist ööpakkumist et letihind mis on suurusjärgus 350 grivnat, langeb kell neli öösel 110 peale. Ei oska öelda miks just sel kellaajal ent arvestades et hotella pakub ka tunniteenust, võib sealt mingeid järeldusi teha. Aga mitte siiski kõiki.

large_134.jpg

Esmaspäev ja ühes sellega kogu nädal on äärmiselt töökalt käima läinud nagu siinses regioonis tavaks

Kirjutas Lon Rider 05:02 Sildid Ukraine

Saada sissekanne e-postigaFacebookStumbleUpon

Sisukord

Ole esimene, kes kommenteerib seda sissekannet.

Comments on this blog entry are now closed to non-Travellerspoint members. You can still leave a comment if you are a member of Travellerspoint.

Login