Reisiblogid Travellerspoint-is

Sudak - Alushta la segunda serie

29 °C

large_2624.jpg

Alushta killustik

Previously on Sudak - Alushta: turist ei imesta enam mitte millegi üle.

Alushtasse sisse ning öömaja otsima. Fakt on see et suuremal või vähemal määral eksisteerib kolme sorti majutusasutusi ehk hotellad, pansionaadid och erasektor.
Esimesed on üldjuhul kirved, teised nii ja naa ent seal on toitlustus kolm korda päevas garanteeritud ( suur pluss praegusel näljaajal ) ning kolmas kõige soodsam. Aga.
Suur aga on selles et eramajutajad soovivad üldjuhul et turisto peatuks nende pakutavate koduste seinte vahel võimalikult kaua.
Kõigepealt saigi siis eramajutusi läbi kammitud ja n-ö. ninaga õhku veetud. Ei, ei, ei - keegi ei majuta sind kaheks ööks - ikka seitse oleks normaalne. Sa ei leia endale kaheks ööks majutust. Ok.
Huvitav on muidugi nüanss et miks just seitse ööd. Võiks olla näiteks kuus aastat - oleks hoopis kasumlikum. Ju.
Radissoni hotella soovis 1300 grivnat ( kohalikus keeles rubla ) ehk 130 eurot öö eest.
Lähedal asuv Moskva hotella oli kuni 15nda septembrini välja müüdud.
Veel ühes väiksemas hotellas oli tuba nr. 13 vaba ent samamoodi ei soovitud seda vaisd kaheks ööks välja anda kuna " sealt võib kohe uksest mõni turisto sisse astuda kes soovib tuba seitsmeks ööks " .
Ma siis et ( kell oli hetkel 19.00 ) kas on siis parem tuba ehku peale tühjana hoida vs. et saaks vähemalt paari öö eest midagi ? Nojah aga paari öö pealt ei teeni midagi - pole kasumlik.
Pisut siiski järele mõelnud, hakkas administraator pabereid täitma ja allakirjutanut sisse registreerima kuni uks läks lahti ning üks vene paar tuli sisse ja teatas et juhul kui vaba tuba leiduks - võtaks nad selle seitsmeks ööks.
Seepeale öeldi mulle et ok - sa ida-saksamaa meesturist võid nüüd nahhui tõmmata, meil on klient.
Mõni ehk taaskord imestaks ent mina mitte.
Sai siis eraasektorit pisut kauema kandi ( ehk ca. 500 m rannast ) pealt kammitud ning end ühe babushka juurde sisse akrediteeritud. Taks tavapärane 200 rublat öö. Vaade just miljondollariline pole ent on vähemalt olemas - katus mõtlen.
Täna sai rannaeluga tutvutud ning kohalikult killustikul kerged jumetuuningud tehtud.
Mõni teine võiks ju taaskord arvata et on ehk kaunimaidki randu olemas kui ülaltoodud fotol ent mida mina tean.

Taaskord - ka siin pole baila-baila sektoril midagi väga viga ja ka süüa saab mitmekesiselt ning rikkalikult ent rannad ise ...

Homme hommikul suund tagasi Odessa poole ning selsetes klubides veel paar valusat litakat.
Ja seejärel hakkabki vakiselt sügise poole sõitmine peale.
Alushta kohalik temperatuur on olnud veel täitsa talutav ehk päeviti + 29 ja õhtul +22 ent mingi kõhutunne ütleb et ka siinne soojus päris jõuludeni välja ei vea.

Kirjutas Lon Rider 13:58 Sildid Ukraine

Saada sissekanne e-postigaFacebookStumbleUpon

Sisukord

Ole esimene, kes kommenteerib seda sissekannet.

Comments on this blog entry are now closed to non-Travellerspoint members. You can still leave a comment if you are a member of Travellerspoint.

Login