Reisiblogid Travellerspoint-is

474 m üle merepinna

10 °C

large_burj-khalifa.jpg

Burj Khalifa 828 m

Burj Khalifa ( end Burj Dubai ) võib küll ülekaalukalt maailma kõrgeim hoone olla oma 828 m ja 160 korrusega + mitmeid teisigi rekordeid oma käes hoida: maailma hoonetest kõige kõrgemal asuv ujula ( 76. korrusel ), kõrgeim ööklubi ( 144. korrusel ) ja moshee ( 158. korrusel ) ent ühte rekordit ta endale ei saanud. Dubai kõrghoone kõrgeim vaateplatvorm paikneb 124 korrusel ja on merepinnast 452 m kõrgusel ( samas olles kõrgeim välisilma vaatetasand ) ent Shanghai World Financial Centre 100 korrusel paiknev platvorm on 474 m üle merepinna.
Sinna siis käik tehtud saigi.

large_pilt10.jpg

Koos Jin Mao´ga päikeseloojangul

See lõbu pole mitte tasuta ent kulutatud 150 RMB ( 250 krooni ) läksid asja ette võib tagantjärele öelda.
Läksin kohale enne päikeseloojangut et ülevalt näha linna pimenemist ning tuledemere süttimist ning sain mis tahtsin.
Sissepääs ja kogu teenindus üldse olid ääretult viisakad ning meeldivad. Peale piletiostu juhatatati mööda musta koridori pimendatud ooteruumi mille laes olev näitur näitas kui mitu meetrit on veel liftil tulla jäänud.

large_pilt7.jpg

Üles kõigepealt 94. korrusele, sealt eskalaatoriga 97ndale ja siis liftiga veel kolm korrust kõrgemale. Põhimõtteliselt on võimalik pilet ka 94ndale ( 100 RMB ) või 97ndale ( 110 RMB ) osta ent sellel pole suuremat mõtet. 100ndal korrusel paiknev vaatesild on see, mis parima elamuse pakub.

large_pilt8.jpg

Ma veetsin seal kokku 3 tundi ning ei saa öelda et need mu elu viletsaimad just olid. Näha kuidas kõrvalasuv suursugune Jin Mao Tower sulle alt üles vaatab, rääkimata teistest kolleegidest; kõndida mööda klaaspõrandat ning näha ligi pool kilomeetrit allpool toimuvat liiklust; heita ülevalt pilk tuledesäras linnale - see kõik oli kogemist väärt.

large_pilt9.jpg
Mingil pisi-pisikesel hetkel vist isegi hakkad taipama, miks neid pilvelõhkujaid ehitatakse. Ja miks osa meist sellistesse kõrgustesse endale elamise on soetanud.
Nagu ka Pekingi kõrgeimas hoones, nii ka siin asub kõrgematel korrustel 5* hotella - seekord Park Hyatt Shanghai. Öö selles on suurusjärgus 400 USD. Järgmine kord. Ehk.

large_pilt6.jpg

Koos kolleegiga õhtuhämaruses

Kirjutas Lon Rider 03:18 Sildid China Tagged shanghai

Saada sissekanne e-postigaFacebookStumbleUpon

Sisukord

Ole esimene, kes kommenteerib seda sissekannet.

Comments on this blog entry are now closed to non-Travellerspoint members. You can still leave a comment if you are a member of Travellerspoint.

Login