Reisiblogid Travellerspoint-is

Mao postrid

10 °C

Mao_Poster.jpg

Ühe viimase käiguna sai külastatud Propaganda Poster Art Center´it kus esil Mao valitsemisaja erinevate järkude postrid koos lennukate lööklausetega. Asukohta ennast on suhteliselt või võiks isegi öelda väga raske leida kuna asub kesklinna elurajooni ühe mitmekordse maja keldris ning silte väljas pole ent üles ta leiab.
Tegu on erakollektisooniga ning omanik on soovinud oma kollektsiooni ka teistega ( peamiselt siiski lääne turistidega ) jagada.

large_mao1.jpg

Peamiselt hõlmavad pildikompositsioonid perioodi 1966 - 1976 ehk nn. Suurt Proletariaadset Kultuurirevolutsiooni kuni Suure Juhi surmani. Ehk siis perioodi mil parteisisene võimuvõtlus riigi pea katastroofi äärele viis ning paljud väikerahvad kannatusteni. Samuti, seoses suure klassivõtlusega, hakati hävitama templeid, kirikuid, kõike Lääne ja Hiina enda klassikalise kultuuriga seonduvat jne. Mäletamist mööda oli sihikul ka Keelatud Linna lammutamine ent enne sai Mao jaks siinpool taevariiki otsa.
Ühe absurdse näitena ( mis küll katse tasandile jäi ) räägitakse Suure Juhi soovist valgusfooride värvide tähendust muuta ehk punane ( teadagi ) oleks tähendanud mine.
Mao´d on nii postritel kui ka fotodel alati kujutatud rõõmsana ning põskedest õhetavana - hallid toonid ei sobinud tervisest pakatava Juhi imagoga mitte.

large_mao3.jpg

Pilk Helgesse Tulevikku

Tänasega saab mu Shanghai tuur otsa.
Kõik mis teha tahtsin, sai tehtud ja natuke pealegi. Aeg on edasi minna ning sihikule võtsin peale väikest järelemõtlemist 5 miljoni elanikuga Guilin´i. Seal peaksin mõned järgijäänud nn. kohustusliku programmi asjad ära tegema/nägema ning siis võib ametliku kultuuriprogrammi siinsel maal lõppenuks kuulutada.
16.52 asun täna õhtupoolikul teele ning 14.25 peaksime homme kohal olema. 1621 km ja 21,5 tundi. Pole midagi väga naljakat ent nüüd, kui olen mitmed ööd voodis veetnud, kannatab ehk ühe päevavahetuse taaskord rongis ka ära. Ausalt öeldes oleks käsi küll lennukipileti järgi haaranud ent selle maksumus oleks tulnud ca. 3x kallimaks + lennujaama ja sealt ära saamise suuremad kulutused.
Vaheraha muidugi alles ei jäänud vaid sai siin muud moodi huugama pandud - nüüd tuleb rongis loksuda.

Pilet2.jpg

1621 km, 21,5 tundi ja 560 krooni

Kirjutas Lon Rider 22:27 Sildid China Tagged shanghai

Saada sissekanne e-postigaFacebookStumbleUpon

Sisukord

Ole esimene, kes kommenteerib seda sissekannet.

Comments on this blog entry are now closed to non-Travellerspoint members. You can still leave a comment if you are a member of Travellerspoint.

Login