Reisiblogid Travellerspoint-is

Gorod geroj Leningrad

large_lux.jpg

Kui keegi on nüüd seda meelt et ma olen surnd, siis on tegu kergekoelise eksitusega.
Kui keegi on seda meelt et mul pole viimase kahe aasta jooksul olnud midagi rääkida, võib samuti uuesti arvata.
Mul on tegelikult väga palju ääretult huvitavaid juhtumeid olnud ent alati kui olen neist kellelegi südant puistama hakanud - on öeldud et oma suu kinni hoiaksin sest keegi nagunii mu loba kuulata ei viitsi. Et justnagu oleks maailmas palju huvitavamaidki asju teoksil või nii.
Ei oska öelda.

Reisimistega on nagu on ning väljaspoole meie suure eurokodumaa piire pole mõnda aega asja olnud. Siin sees on hea turvaline olla ning kuhu nüüd vanas eas ikka enam nii väga kippuda, kas pole ?
Kui aga EKP Rapla Rajoonikomiteele laekus kutse NLKP Leningradi oblastikomiteelt viiepäevase riigivisiidi asjus, tuli härjal n-ö. sabast haarata. Parem härga sabast haarata kui munadest nagu meil Raplas on tavaks öelda.

large_balt.jpg

Kuna armas idanaaber asub viisatsoonis, tuli ka selline välja ajada ja tegin selle taaskord vanas tuttavas reisibüroos Võlureis, Kopli 20 ehk kohe Balti jaama vastas. Töö kiire ja korralik ning hinnaks 62 eurikut ( plus strahovna 5 evro na tri nedeli ) vs. Raplas oleks pidanud 90+ eurot omanikku vahetama sama teenuse eest.
LuxExpressen on tuntud oma hea teenuse ning bussipargi poolest ent kui reede hommikul suht väsinud Venemaa registris olev eksemplar ette vuras, tekkis põhjendatud küsimus et mis õige toimub, seltsimehed ? Arvestades veel fakti et piletit soetades jäi selline detail kui pikad pühad ning vaba reede kahe silma vahele ning ainuke hommikuste reiside vaba pilet oli kella seitsmese väljumise tagumise, viiese istmerivi keskele - võis sõit kangelaslinna poole alata.
Ühesõnaga, järgmine kord tuleb viie tärni golfturistil pisut rohkem eeltööd teha et selliseid vennastumisi mitte rohkem üle elada.

large_balta.jpg

Ausalt öelda ma isegi ei mäleta millal Neevalinnas viimati viibisin ent sellest hetkest on ikka liitrite viisi vett Soome lahte oma tee leidnud. Ka viimasest Venemaa-reisist on ikka aastaid möödas ent samas - Narva sillast üle saades saades ning Ivangorodi esimesi meetreid mõõtes lõi pahvak tuttavaid emotsioone taaskord vastu kahvatut nägu.
Auklikud teed, prügised teeääred ning majaehituses laialdast kasutust leidev nn. Bulgaaria disain on faktorid mis vist kunagi alla ei vannu, olgu riigikord milline tahes.
Ehitamine ise käis laialdaselt igal pool ning sellest andisid tunnistust ka rohkearvulised ehituspoed tee ääres. Elamurajoonid ise on muidugi vaatamisväärsus omaette oma olematute kruntidega sest Venemaal sarnaselt Hongkongi ning Singapuriga pole ülearu palju maismaaterritooriumi ning seetõttu tulebki maju laiuse asemel kõrgusesse ehitada.
Erilised shedöövrid on muidugi sellised eramud kus esimene korrus on ehitatud tuhaplokkidest ( mis on väljast mõistagi ülekrohvimata jäetud ) ja teine korrus ümarpalgist. Võiks öelda, ehkki mul päris rikkalik fantaasiamaailm ongi, siis selle peale ise küll käigult ei tuleks.
Teisest küljest on tegu kaks ühes ehitisega ehk eramu ning suvila samas kompleksis. Nädala sees elad rahumeelselt esimesel korrusel, nädalavahetuseks tõused aga treppi mööda datshasse. Käid saunas, jood näo süldikaussi, ärgates kakled kõigi ning kõigega, siis ajad palja perssega naabrinaist taga ning pühapäeva õhtul õhkad õndsalt et - oli tore nädalavahetus. Sai taaskord loom nö. välja lastud.

Kirjutas Lon Rider 08:24 Sildid Estonia

Saada sissekanne e-postigaFacebookStumbleUpon

Sisukord

Ole esimene, kes kommenteerib seda sissekannet.

Comments on this blog entry are now closed to non-Travellerspoint members. You can still leave a comment if you are a member of Travellerspoint.

Login