Reisiblogid Travellerspoint-is

Elust enesest

large_piter1.jpg

Ametlikult pakkutakse Peterburi elanike arvuks eelmise aasta seisuga 5,13 miljonit ehk pisut vähem kui Soomes ning pisut enam kui Raplas.
Ei oska öelda, kuivõrd paika see peab ent ju sel mingi tõepõhi siiski all on. Gasterbaitereid ehk võõrtöölisi lõunapoolsematest SRÜ maadest hakkas igal juhul vähem silma ehk neid on viimasel ajal massiliselt oma kodumaa avarustesse tagasi deporteeritud kuna tööpuuduse koll käib mööda Venemaad ennast ringi. Lääneriikide sanktsioonid Venemaaga ja vastupidi, sellest tulenev piiratud kaubavahetus jne.
Teisest küljest kahtlen küll sügavalt kas venelased ise nii väga innukalt selliseid töid nagu koristamine, kojamehe kohustused ja prügindusega seonduv just tegema tormavad. Võimalik, võimalik et ei.
Järelejäänud tsutsbekke nussitakse võimuorganite poolt ikka täiega, teostades neile ülesrivistusi ning dokumentide kontrolle keskel tihedat tänavaliiklust otse kõnniteedel. Kui oled pisut kitsama silmavaate ning äratuntava tõmmu nahavärviga, pole elu Venemaal vist kunagi suurem asi meelakkumine olnud. Mitte et seda mett nüüd ülearu palju üleüldse lakkuda oleks vaja.

large_piter2.jpg

Ermitaaz jäi seekord omale kohale

Miljoniline metropol ise elab hektilist elu tavapärases tempos ning linn tõenäoliselt ei maga vist kunagi. Tegevust ning ajaveetmise võimalusi leiab tõenäoliselt iga turisto kes vähegi rohkem pinnast kaevata viitsib ning selle all peidus olevaid pärleid lihvida soovib.
Nagu ka varasemalt, nii ka nüüd sai kultuurilisele poolele päris suurt rõhku pandud ning võimalusi selleks on muidugi palju. Teatreid, galeriisid ning lahkunud Baskini aegadest tuntud kunstisaale on rohkelt.
Kõiki neid asutusi sai ka külastatud, lisaks veel Mihhalovskij lossis paiknevat Russkii Muzeid.

large_piter3.jpg

Ka kinos sai korra käidud ning kohaliku filmitööstuse produktile pilk peale heidetud.
Võiks öelda et uskumatu sõnnik oli kokku keeratud sellise raha eest. Tsernomõrdinit tsiteerides sooviti parimat ent nagu Venemaal pahatihti ikka - välja kukkus pisut teisiti.
Teatrid seevastu pakuvad üldjuhul siiski meeldiva elamuse ning erand polnud seegi kord. Vene näitlejate kõrge professionaalne kunstiline tase ning rohke miimika said muidu komöödialavastustesse kerge skepsisega suhtuva allakirjutanu meeldivalt üllatuma.
Arvestades veel et piletihinnad jäävad üldjuhul 300-600 rubla ehk 5-10 euriku vahemikku, tasub seda kunstivormi kaaluda küll.

Kirjutas Lon Rider 00:54 Sildid Estonia

Saada sissekanne e-postigaFacebookStumbleUpon

Sisukord

Ole esimene, kes kommenteerib seda sissekannet.

Comments on this blog entry are now closed to non-Travellerspoint members. You can still leave a comment if you are a member of Travellerspoint.

Login