Reisiblogid Travellerspoint-is

Mis siis veel

large_F4CCB64FEDF3043FD4823630EE6AA3E7.jpg

Maa alt välja

Nagu mõlemad mu blogi lugejad teavad, on allakirjutanud olnud järjepidev nõrkus metroo vastu. Pole küll eelmiste elude hingede liikumisi väga põhjalikult uurinud ent on võimalik variant justkui oleksin elu või paar tagasi metroojuht olnud.
Kuna on teada-tuntud fakt et Rapla metroovõrgustik pole ikka veel täies mahus välja ehitatud, siis tuleb oma kirge teistes metropolides välja elada.
31 rubla ( 0,5 euriku ) eest sõida kasvõi terve päev maa all ringi, ühest linna otsast teise ja siis kolmandasse.
Arvestades veel fakti et autosid tuleb iga päev järjest rohkem linna juurde mitte ei jää vähemaks, vastavalt siis ka ummikud on ikka ummikud mitte selline lapsemäng nagu Raplas või noh, ka Tallinnas - ja ühes sellega on maapealne trasport suht aeglane ja nutune, siis polegi paremat liikumisviisi kui distantse maa all läbida.

large_F5478BA9CB5BDCFD8FA84CB2BA53E193.jpg

Nagu uudistest on lugeda olnud ning kohapeal pärismaalastega vestlushetkest välja tuli - on hinnad päris tuntavalt tõusnud. Ametlik statistika ütleb et aasta algusest kolme viimase kuuga suurusjärgus 8%.
Samas, vaevalt keegi nii loll nüüd on arvamaks et igasuguste sanktsioonidega Venemaa põlvili saadakse ning ta müts peos, meie suure eurokodumaa uksele koputama läheks. Ne dazdjotesh nagu nad ise ütlevad.

Juhtusin ühes väikeses kingituste/tubaka/kokaiini/maa-õhk tüüpi raketidepoes paratamatult pealt kuulma järgnevat vestlust:

" Tere, palun mulle väike pakk ... sigarette "
" Palun, 92 rubla "
" Ohoh, hinnad on tõusnud ? "
" Nojah, 12 rubla ja aasta lõpuks tõusevad kahekordseks "
" Aa, ok. Noh ... palju õnne siis meile "

large_p3.jpg

Eelkõige on kallinenud muidugi toiduained ning selle ostukorv ent nagu sellistel puhkudel ikka - tuleb siis kuskilt mujalt kokku hoida.
Samas fakt on ka see et kui käid ostad hüpermarketist aineid väikese salati jaoks ning arve tuleb 1200+ rubla ( 15 eurot ) siis tekib paratamatult küsimus, kas poleks odavam ent eelkõige vähem aeganõudev väljas süüa ( mõtlen siis rõdul või katusel - kuidas keegi ).
Kui just linna kallimates restoranides väga tihti söömist ei harrasta, siis on situatsioon küll fifty-sixty. Ja kui keegi soovib oma seedeorganismile kerget äratust tellida, võib pisut kahtlasevõitu sööklates end proovile panna.

Eesti pressis armastatakse järjepidevalt rõhutada kuivõrd suur ajupesu meie idanaabrite massimeedias käib, kuivõrd vilets seal elu on ning kuidas kohalikud peavad tühjade poelettidega vastamisi seisma. Siis võetakse mingi kommentaar veel Marko Mihkelsonilt kelle suust tuleb üldjuhul sulaselget sitta ja kõik on rahul. Väga vähesed annavad endale aru, et samaväärne ajupesu käib ka siinses meediaruumis sest loll inimene usub ikka seda mida Marko Mihkelson talle räägib ning räägib ta ju palju.

Tegelik elu on siiski teine.
Hüpermarketite letid on lookas ent sissetoodud produktid on asendunud kas kodumaiste või SRÜ toodanguga. Ja ok, värske kaup on kallinenud ent põhitoiduained millest rasvast nõrguv õhtune keretäis kokku keerata - on täiesti talutava hinnaga. Samas, Taani-Rootsi juustud, Finlandia vodka ning Vana Tallinn on ilusti müügil.
Seega veelkord - ne dazdjotesh.

Kirjutas Lon Rider 02:59 Sildid Estonia

Saada sissekanne e-postigaFacebookStumbleUpon

Sisukord

Ole esimene, kes kommenteerib seda sissekannet.

Comments on this blog entry are now closed to non-Travellerspoint members. You can still leave a comment if you are a member of Travellerspoint.

Login