Reisiblogid Travellerspoint-is

Riisi ja mitte ainult

8 °C

Siia riiki saabudes ma endale väga suuri eesmärke ei saavutanud.
Nagu pea alati, lasen ennast konkreetsel maal üllata, kas siis heas või halvas mõttes. Mõned asjad siiski tahtsin üle vaadata ning lisaks Hiina Müürile olid üheks must be objektiks ka kuulsad riisipõllud, riisiterraasid või -väljad - kuidas keegi kasutada soovib, kõrgel mägedes.
Alguses mõtlesin asjad omal käel üle vaadata ent see on osutunud siin maal keerulisemaks kui ma karta oskasin; seega polnud palju muud varianti kui organiseeritud ekskursiooni kasuks otsustada. Mis taaskord sisaldas nii mõnegi kõrvalpõike juba tuttavaks saanud asutustesse.
Kõigepealt võttis meie väike, 5-liikmeline ( 2 sakslast + 2 prantslast ) seltskond suuna Yao-nimelisse külla, mille noorikud on kuulsad oma juuksekasvu poolest. Või noh, kasv on tõenäoliselt sama usin kui teistelgi lihtsurelikel ent nemad lõikavad oma kiharaid ainult korra elus - nii 18-aastasena kui tanu alla saamine aktuaalseks osutub. Muidu lasevad juuksekasvul vohada ning 1,5 meetrised lakad pole haruldased. Pestakse neid minu arusaamist mööda riisiveega ning läiget on juustes rohkem kui tänapäevast spetskeemiat pähe mätsides.

large_Juuks11.jpg

Kommerts polnud ka sealsetele külaelanikele võõras - seetõttu käis pidev peamiselt käsitööst koosneva staffi pähemäärimine. Nagu ikka.

large_juuks10.jpg

Peale Yao piiridest väljasaamist võtsimegi suuna riisiväljade poole. Enne lõplikku kliimaksit käisime veel söömas ning täis kõhuga sai siis üles, vaateplatvormile ronitud. Minu arusaamist mööda olime ca. 1500 m kõrgusel ning vaatepilt, mis sealt avanes - oli päris hea.

large_riis11.jpg

Tõele au andes sai ka selle objekti külastamisega pisut hiljaks jäädud sest eelmine saak oli oktoobri lõpus ära koristatud ent alati ei võigi vist võita. Mõned uued idemed olid küll oma tee maapõude juba leidnud ent oleks võinud rohkemgi olla. Kui nüüd asjast õieti olen aru saanud, siis võetakse siin kolm riisisaaki aastas.

large_riis20.jpg

Kohustuslikud klõpsud tehtud, marssisime alla tagasi ning võtsime suuna juba tuttavaks saanud pärlitehasesse ja siidivabrikusse. Ütleme nii et siidivalmistamise teoorias hakkan ma juba päris tugev olema, sest kolm koolitust läbinuna saab ka vist kõige juhmim aru kuidas asjad alguse saavad. Pärlitega on asjad mõistagi veelgi lihtsamad.

Lõpuks veel üks pilt riisiväljadelt.

large_riis10.jpg

Koos kohaliku pruudiga. Lubas mulle helistada.

Kirjutas Lon Rider 16:48 Sildid China Tagged guilin

Saada sissekanne e-postigaFacebookStumbleUpon

Sisukord

Ole esimene, kes kommenteerib seda sissekannet.

Comments on this blog entry are now closed to non-Travellerspoint members. You can still leave a comment if you are a member of Travellerspoint.

Login