Reisiblogid Travellerspoint-is

Ei kommentaari

9 °C

Olen ka mõnes eelmises kirjatükis väikest viisi sellele vihjanud ent tunnistan nüüd otse - ma pole nii abituna end vist kunagi tundnud kui sellel reisil. On olnud reise, kasvõi eelmine pikem Kesk- ja Lõuna-Ameerikasse kus puhtalt oma laiskusest keelt mitte piisavalt omandada olen sattunud kohalikega suheldes kergetesse ummikutesse ent nüüdse reisi ajal olen olnud saamatus ruudus.
Eilegi, oli eesmärk sõita sellisesse 1000-aastasesse külasse nagu Jiangtouzhou kus elab ca. 800 elanikku kelle kõigi perekonnanimi on Zhou ( ei maksa küsida miks ). Teooris oli asi lihtne ehk nr. 1 bussiga siit kuni lõpp-peatuseni Guilini Põhjapoolsesse raudteejaama, sealt ühe bussiga edasi, siis poolel maal vahetus ja teise bussiga pea küla serva välja. Ok.
Lasin hostelli personalil siis hieroglüüfides kohanimed paberile kirjutada, milliste bussidega kuskohast startida tuleb ja minekit.
Number ühega lõpp-peatuseni sõita polnud suurem asi tuumafüüsika. Edasi läks aga raskemaks sest olgugi et esimene vajaminev buss pidi sealtsamast minema - ei osanud keegi mind aidata. Kõik laiutasid käsi või siis näitasid erinevatesse suundadesse. Ja nii oligi ... Tegin kohapeal mõned klõpsud ning tulin saba jalgevahel tagasi.
Paar klõpsu raudteejaama saabunud sõdurpoistest. Lillekompositsiooni rinnal ei oska lahti seletada.

large_s_dur11.jpg

large_s_dur21.jpg

Nr. 1 tagasitulles oli tegu kahekordse bussiga ning istusin üleval paraadpaigal. Kõrvalteelt ummikusse vahele trügides sõitsime peateel liikunud bussile küljepeegliga tagaklaasi nii et ragises.

large_mats21.jpg

large_mats11.jpg

Meie bussijuht ( sinises ), kannatanud bussijuht ( heledas ) ja polismän.
Polismän: " Ma küsin mehed - mis toimub ? "

Kuna siinses linnas on viimased kaks päeva vihma tibutanud ning ka temperatuur on ca. +10 kraadi juures vaid olnud - pole mõtet siin enam kauem edasi mädaneda vaid tänaõhtuse öörongiga mõõdan järjekordsed pea 900 km ning peaksin end homme hommikul kell 06.06 leidma sellisest linnast kui Guangzhou.
Guilini linna ja selle ümbruskonna kohta armastatakse toonitada justkui oleks tegu ühe kaunima piirkonnaga Hiinamaal ning mainides oma kavatsusest konkreetsesse sihtkohta maabuda tekitate kohalikes kadedust. Ma ütleks, olgugi et tegu on hilissügiseselt halli olustikuga et BUAHAAHAAAAAAAA !
Inimene usub seda mida soovib uskuda.

Kirjutas Lon Rider 20:58 Sildid China Tagged guilin

Saada sissekanne e-postigaFacebookStumbleUpon

Sisukord

Ole esimene, kes kommenteerib seda sissekannet.

Comments on this blog entry are now closed to non-Travellerspoint members. You can still leave a comment if you are a member of Travellerspoint.

Login