Reisiblogid Travellerspoint-is

Seat nr. 64A

-4 °C

large_tikit.jpg

Moskvast väljunud Airbus A340-600 löödi otsast otsani rahvast täis. Nõukogude inimesele on järjekorras seismine ju vere sees ent nüüd tegin esmakordselt tutvust ka hiina inimeste trügimiskunstiga. Fakt on see et kui pardale minnes kaheksa inimest kõrvuti järjekorras ei seisa ning esimese viie minutiga peale ei saa - oled kadund mees.
Ma vaatasin kogu tralli eemalt ning kui suurem tung mööda sai, sisenesin viimaste hulgas.
Pardateenindus oli hea ning süüa sai kõvasti ja hästi. Istmevahed turistiklassis olid muidugi vastavad ehk magamisest ei tulnud praktiliselt midagi välja. Seevastu hiinakeelset kõva jutuvodu oli võimalik ka ( kohaliku aja järgi ) öösel nonstopina nautida.
Lendasime kerge ringiga ehk vältisime tõenäoliselt Kazastani ja selle õhuruumi makse - linnulennult oleks kiiremini saanud. Lindudest rääkides hakkasin ka ise mõtlema et näiteks haned - luiged ( läinud - lumi taga ) kui lõunasse lendavad, peavad ju ka tõenäoliselt õhuruumi makse maksma nt nii lätakatele kui leedulastele. Ja kevadel tagasitulles taaskord.
Maandumine oli ütleme ... karm. Mina ei tea, mis selle tingis ent loperdamine oli suur ja viimase 25 min jooksul oli kogu lennuk haudvaikne. Seitse tundi järjest kestnud hiinakeelne jutt lõppes ühtäkki ning usun et isegi ükski ihukarv kogu lennukis ei kasvanud nende, mõne jaoks pikkade minutite jooksul. Minu kõrval istunud vene meeskodanik lõi igal juhul kõigepealt kolm korda risti ette, siis klammerdus käsipuudesse, sulges silmad ning lasi lõua rinnale. Aplaus, mis maandumisele järgnes - oli tunnustavalt ülevoolav.

IMG_9585.jpg

Maandudes lennukist väljudest ning bussiga kuhugi lennujaama tahaukse juurde sõites, trepist üles ronides ning nõukaaegsesse lennujaama sattudes küsisin et mis toimub ? Kas see krt ongi siis maailma suuruselt kolmas lennujaam, mis olümpiamängudeks ehitati ?
Vastus oli muidugi et uus on terminal 3 ent me maandusime terminali 2.
Piiriprotseduurid sujusid tõrgeteta ning ühekordse sisenemise lahter viisal kriipsutati läbi.
Hiinamaa võttis oma kadunud poja vastu.

Kirjutas Lon Rider 14:08 Sildid China

Saada sissekanne e-postigaFacebookStumbleUpon

Sisukord

Ole esimene, kes kommenteerib seda sissekannet.

Comments on this blog entry are now closed to non-Travellerspoint members. You can still leave a comment if you are a member of Travellerspoint.

Login