Reisiblogid Travellerspoint-is

-45 vs +28

15 °C

genhe3.jpg

Karumaskiga või karumaskita - selles on küsimus

Hiina Rahvavabariik on pindala poolest teatavasti maailmas neljandal kohal Venemaa, Kanada ja USA järel ( rahvarvult mäletamist mööda teine peale Läti`t ) ning riigi mõõtmetest on ka minu tagumik aimu saanud sest läbi öö kestva, 1000+ kilomeetrise rongisõiduga saab kaardil ainult paar senti edasi liigutud.
Midagi mõõtmetest ent eelkõige muidugi geograafiliselt positsioonist annab aimu ka eilne ilm siinses riigis.
Kui Guangzhou´s kus ma praegu paiknen, säras päike ning sooja oli pea +30 kraadi sest higi voolas ning ilma shostsideta oleks karm olnud; siis põhjas, Sise-Mongoolia autonoomses provintsis ning Genhe linnas, millest foto pärineb - langes öine temperatuur -45ni mida ehk ei olegi nii vähe.
Alguses oli ka mul endal plaan külastada riigi põhjaosa ning eelkõige Hohhot´i ja Yulin´i vahel paiknevat nn. fantoomlinna Ordost´t, mis seisab tühjana kuna elanikke lihtsalt pole ehkki kortereid/maju on rohkem kui miljonile inimesele ( tegu siis uue linnaga mida kogu aeg juurde ehitatakse et majanduskasvu näidata mitte vana mahajäätud tööstuslinnaga a la Vaivara Ida-Virumaal ); ent kuna mul juba Peking´is munad külmetasid, siis pidasin targemaks päevased miinuskraadid seekord teistele jätta.
Sellised lood siis siinmail.

Kirjutas Lon Rider 16:18 Sildid China Tagged guangzhou

Saada sissekanne e-postigaFacebookStumbleUpon

Sisukord

Ole esimene, kes kommenteerib seda sissekannet.

Comments on this blog entry are now closed to non-Travellerspoint members. You can still leave a comment if you are a member of Travellerspoint.

Login